מרכזי קניות ברומא

מרכזי קניות ברומא,  רומא היא ללא ספק בירת הקניות של אירופה. מעמדה של של רומא כבירת אופנה ברמה העולמית הופכת אותה ליעד פופולרי מאוד בקרב חובבי אופנה ואוהבי קניות. זה כלל לא משנה אם אתם מחפשים מוצרי אופנה גבוהה, עתיקות או מוצרים אחרים. ברומא תוכלו למצוא כל דבר שתרצו. כמה מבתי האופנה הגדולים ביותר באיטליה נמצאים ברומא. שמות כמו פנדי, ולנטינו, בולגרי, פראדה, ארמני, ורסאצ'ה, פראגמו, קבאלי, גוצ'י ורבים אחרים קבעו לעצמם בסיס ברומא ופתחו בה את חנויות הדגל שלהם.

המחירים בחנויות האלה רחוקים מלהיות עממיים ורוב המקומיים לא קונים בהם. רומא מהווה עיר קוסמופוליטית כבר יותר מ-2000 שנים ואפשר למצוא בה תערובת בינלאומית של חנויות. לרוב לא תמצאו קניונים ברומא, אלא רחובות המהווים אזורי קניות עם ריכוז גדול של חנויות.

אזור המדרגות הספרדיות והפיאצה די ספאניה הוא אחד ממרכזי הקניות היוקרתיים ביותר ברומא. הויה דיי קונדוטי הוא מקומם של חנויות מעצבים כמו ארמני, פראדה, ורסאצ'ה, דולצ'ה וגבאנה, גוצ'י, אטרו, מיו מיו, בוטגה ונטה, מסיוני, טוד, שאנל, לואי ויטון, וולפורד, ספורה, ג'ימי צ'ו, טיפאני ושמות רבים אחרים.

בעבר, בעלי החנויות היו גובים כסף מהאנשים בעבור הכניסה לחנות בלבד! למרבה המזל, ימים אלה הם נחלת העבר וניתן היום להיכנס לחנויות ללא כל חובה בקניה. הרחובות הצדדיים באזור לרוב צפופים פחות ויש בהם חנויות מעניינות לא פחות של עתיקות, אומנות וכד'.

אזור קניות עממי יותר הוא ה Via del Corso והרחובות שיוצאים ממנו. זהו רחוב שאורכו כקילומטר וחצי מפיאצה ונציה לפיאצה דל פופולו ויש בו חנויות מכל הסוגים כולל את חנות הדגל של פרארי, חנויות נעליים רבות ומותגים פופולריים כמו דיזל, בנטון, סברובסקי וכו'. ניתן למצוא כאן את כל רשתות האופנה הגדולות, חנויות מעצבי נעליים, בגדים ותכשיטים ואפילו כמה חנויות בוטיק. ברחובות המקבילים אפשר למצוא את מקום מושבם של פראדה וולנטינו, הרמס, טרוסארדי, מושינו ואחרים.

באזור הפיאצה נבונה תוכלו למצוא חנויות צעירות ועצמאיות. בויה דל קורסו תוכלו למצוא גם ברים קטנים ובתי קפה אופנתיים. החנויות באזור זה פונות לקהל הצעיר יותר. ברחוב נוסעים גם קטנועים ויש להיזהר כשהולכים במדרחוב. אזור קניות חשוב נוסף הוא הקולה די ריאנצו, לבה המסחרי של שכונת פראטי מצפון לותיקן. המדרכות באזור זה רחבות מאוד וקל מאוד ללכת בו. ניתן למצוא כאן חנויות גדולות ומרווחות המוכרות בגדים, תיקים, נעליים וכו'. המחירים כאן אינם זולים, אבל גם אינם גבוהים כמו בחנויות המעצבים. אפשר למצוא כאן את החנות קסטרוני, מעין סופרמרקט גדול, ואת חנות הכלבו הענקית "קוין" ובה הרבה מאוד בגדים ומוצרים לבית.

הקניונים מתחילים לאט לאט להגיע לרומא, ובמיוחד בימים גשומים או חמים במיוחד, ניתן ללכת לקניון ולמצוא מפלט ממזג האוויר. ובכל זאת, את רוב הקניונים ניתן למצוא בפרוורי העיר ולא במרכזה. הקניון הגדול ביותר ברומא ואולי גם באיטליה הוא רומא אסט ובו יותר מ 220 חנויות כולל חנות ענק של אפל. יש בו בית קולנוע הפתוח משעות הצהריים המאוחרות. בין החנויות שבו ניתן למצוא את בטה, בנטון, קלצגוניה, H&M, יאמאמאי, אינטיסימי, אוריג'ינל מרין, באסטי, קסנובה, ריסול, פרגי, לימוני, בוטגה, ורדה ורבים אחרים. לקניון יש שתי קומות וגם סופרמרקט גדול הנקרא פנוראמה, מסעדה, סניף מקדונלד, בתי קפה, שירותים ציבוריים, ומגרש חניה מכורה גדול. אפשר להגיע לקניון בקלות ברכב דרל כביש A24 או ברכבת ובאוטובוס.

 

ראו גם מרכזי קניות באיטליה.  חופשה עם ילדים ברומא