פיומיצ'ינו רומא - נמל התעופה

פיומיצ'ינו רומא - נמל התעופה

ראו מלונות סמוכים לנמל התעופה של רומא Fiumicino
לחצו כאן

נמל התעופה פיומיצ'ינו ברומא הוא אחד מנמלי התעופה הגדולים בעולם והגדולים באירופה, ראו מידע מקיף והתמצאות בנמל התעופה פיומיצ'ינו ברומא בעמוד זה של אתר rome hotels, כמו כן ראו המלצות, קישורי תחבורה וגם מלונות מומלצים סביב נמל התעופה של רומא הניתנים להזמנה עצמאית באינטרנט ללא עמלות הזמנה, כולל אפשרות ביטול ללא חיוב עד סמוך למועד ההגעה [ במקרים מסויימים ]

כתובת: Rome Leonardo da Vinci (Fiumicino) Airport, Via dell’Aeroporto di Fiumicino 320, PO Box 68, 00050, Fiumicino,  Italy
קוד נמל תעופה: FCO
טלפון:  39.6.65951
פקס:  39.6.6595.5707
דואר אלקטרוני:
info@adr.it
קישור:
http://www.adr.it
ראו גם נמל תעופה מפלנסה במילאנו - מידע בעברית כולל קישורים חשובים
לתחזית מזג אוויר מעודכנת ברומא חייגו מכל טלפון : 1900-57-41-41
לרשימת כל בתי המלון המומלצים ביותר ברומא וביצוע הזמנה באינטרנט ללא עמלות תיווך:  
ראו קישור זה

 

הגעה מנמל התעופה ברומא למלון - דרך משולבת

לאחר לקיחת המזוודות מגיעים לאיזור קטן ומקורה בטרמינל שיש בו קיוסק הנקרא TABBACO - משם יש לקנות כרטיס עלייה לרכבת (11 יורו לאדם) הנקראת: לאונרדו אקספרס. יש לעלות 2 קומות למעלה אל הרציף - הרציף היחיד כי זוהי הרכבת היחידה. לאחר שעולים על הרכבת נוסעים כחצי שעה ללא עצירות ויורדים בתחנה האחרונה והיחידה הנקראת "טרמיני" Termini. בטרמיני עליכם לחפש במפת המטרו (קוים A B) מהו המטרו המוביל אל המלון בו אתם נמצאים. מחיר כרטיס 1 יורו לאדם.

 

נמל התעופה של רומא הוא על שם לאונרדו דה וינצ'י (למרות שהוא התגורר ברומא רק שש שנים ורוב פעילותו הייתה בצפון איטליה). נמל התעופה ידוע גם כ-"פיוּמיצ'ינוֹ" על שם עיירת החוף שלידה הוא שוכן. סמלו הוא FCO. הנמל ממקום 26 ק"מ דרומית מערבית לרומא והינו מרוחק יחסית מהעיר. נמל תעופה נוסף הוא צ'אמפינו, לשם מגיעות טיסות פנים וגם כמה טיסות בינלאומיות. תוכלו לטוס לרומא כמעט מכל מקום בעולם או באיטליה. מס הנמל תמיד כלול במחיר כרטיס הטיסה מאיטליה. יש בנמל שלושה טרמינלים.על מנת לעבור בין הטרמינלים קיים שרות הסעות הניתן חינם. בנמל עצמו ניתן להשכיר רכב של חברות בינלאומיות מובילות כגון :Auto Europa, Avis, Europcar, Hertz, Italy by Car, Maggiore, Sixt and Targa Ren

כיצד מגיעים ויוצאים מנמל התעופה ?
ברכב: כביש ה- GRA ring מוביל לכביש המהיר A12 ישיר ל- Fiumicino; מכאן עקבו אחרי השילוט לנמל התעופה.  ניתן להחנות את הרכב במגרשי חנייה המתחברים לטרמינלים, מגרשי חניה אלה רלוונטים לחנייה לטווח קצר ובינוני. אם אתם מעונינים בחניה לטווח ארוך, ניתן להחנות בין היתר בחניון מוסדר בין רומא לפיומיצינו על הכביש המהיר.לצאת מנל התעופה, במכונית, סעו באוטוסטרדה היוצאת מנמל התעופה לעיר; מדובר ב-45 דקות נסיעה שתעלה לכם סכום לא מבוטל במונית. נמל התעופה השני של רומא הוא צ'אמפינו, כ-20 ק"מ מדרום מזרח לעיר, ומכאן תוכלו לנסוע באוטובוס של חברת LiLa/COTRAL המגיע עד לתחנת הרכבת התחתית שממנה תוכלו להמשיך לסטאציונה טרמיני, ולחלופין תוכלו לנסוע בכביש וייה אפיה נואובה.

ברכבת: רכבת Leonardo Express לתחנת ה- Termini של רומא (35 דקות נסיעה). אחת הדרכים הנוחות ביותר לצאת מנמל התעופה לכיון העיר, היא ברכבת ישירה אל סטאציונה טרמיני, היוצאת מדי חצי שעה מנמל התעופה. תוכלו לנסוע מנמל התעופה ברכבת פרברית (מגיעה כל חצי שעה) גם לתחנות בטראסטברה, באוסיסטנסה (Ostiense) וטיבורטינה (Tiburtina). מתחנת אוסיסטנסה יש קישור למטרו דרך תחנת פירמידה. מחיר כרטיס מטרו 1 אירו.

 

במונית:

מוניות למרכז יש כל הזמן; שימו לב שאתם עולים על מונית חוקית עם מונה.

 

הזמינו מונית ברומא דרך אתר ההזמנות הבטוח והמוביל בעולם להזמנת מוניות Online לחצו על כפתור ה TAXI בעמוד זה.

 

באוטובוס: Terravision Shuttle services מגיע לתחנות הרכבת Termini ו- Tiburtina, עם קישורים ל- metro A ב- Lepanto. חברת COTRAL מפעילה שירות נסיעות לילי לאותן התחנות. לצאת מנמל התעופה ניתן להשתמש גם באוטובוס לילה הנוסע לתחנת טיבורטינה.

 

מודיעין בנמל התעופה: בכל טרמינל ישנם דלפקי מודיעין. APT מספק דלפקי מודיעין לתיירים 06.65951. בטרמינל A, B ו- C תמצאו מודיעין וידיאו-אלקטרוני; השירות ניתן חינם.

 

אגב, קראתי על חברת הסעות המציעה איסוף מהמלון לשדה תעופה fiumicuno ב-25 יורו בלבד לזוג. ו-20 ירו לבודד. לטענתם, המחיר הוא זול כיון שהמחיר שביקשו מאיתנו מוניות מהמלון היו 45 יורו ומעלה. יכול להיות ששוה בדיקה. הטלפון של החברה: 07 45 01 42 -06 www.airportshuttle.it

 

 

לישראלים שבינינו שתי הערות :

א. אם אתם מגיעים בלילה עם טיסות של אל אל, חפשו בשער עליה למטוס את הבחורה שמארגנת שאטל מהשדה למלון, במחיר זול ממונית ב-3 בבוקר ברומא (אין רכבת בין 12 בלילה ל-6 בבוקר משדה התעופה לעיר). 

ב. שחוזרים מרומא לישראל מנמל התעופה המרכזי ברומא (לאונרדו דה וינצי) - שימו לב שטרמינל חמש (5) לישראל נמצא במקום נפרד, ומגיעים אליו באוטובוס מיוחד מחוץ לטרמינל הרגיל.

 

נמלי תעופה קטנים נוספים

 

שדה התעופה Ciampino
טלפון: 06794941 פתוחים 24 שעות.
שדה התעופה נמצא כ- 15 קילומטרים דרום מזרחית לעיר, מהווה במיוחד בסיס צבאי, אבל משתמשים בו לטיסות צ`רטר מרומא. ההגעה לשם ומשם יכולה להוות מטרד. הדרך הטובה להיכנס לעיר היא עם אוטובוס Contral לתחנת המטרו- Anagnina בקו A, אשר מוביל לטרמיני. אוטובוסים לאנגנינה עוזבים מהמדרכה שלפני Anagnina to Ciampino. ניתן לרכוש כרטיסים ממכונה אוטומטית בהגעה ומשם מונית למרכז העיר.

ראו גם את עמודי :
בתי מלון מומלצים ברומא בדרוג 2 כוכבים
בתי מלון מומלצים ברומא בדרוג 3 כוכבים
בתי מלון מומלצים ברומא בדרוג 4 כוכבים
בתי מלון מומלצים ברומא בדרוג 5 כוכבים


ראו מידע נוסף על רכבות באיטליה

טסים מאיטליה להולנד, ראו מידע מקיף על נמל תעופה סכיפול באמסטרדם

ראו גם מידע על נמל תעופה היתרו בלונדון