כיכרות ידועות ברומא

כנסו לעמוד מלונות מומלצים ברומא
או עיברו ל booking.com לחיפוש עצמאי והזמנה של מלונות ברומא ללא עמלות הזמנה.

פיאצה דה ספאניה, מדרגות ספרדיות
פיאצה דה ספאניה, אולי הכיכר המפורסמת ברומא, הכיכר מאוד פופלארית למקומיים ולתיירים כאחד. הכיכר הספרדית מקושרת לכנסיה הצרפתית  Triniti del Monti, שני האתרים מקושרים ע" המדרגות המדוברות, המדרגות הספרדיות או בשם אחר  Scalinata della. מקור המדרגות עוד במאה ה 17 כאשר הצרפתיים ביקשו לבנות את המדרגות ובראשן פיסלו של המלך לואי ה XIV  ב 1723 האפיפיור אינוקנטיוס ה 13 החליט לגנוז את הרעיון של הפסל ומינה את האדריכל פרנסיסקו דה סנטיקס לעצב את המדרגות, הצותאה אלגנטית ומרשימה, 138 מדרגות סימטריות אך לא סדירות. בתחתית המדרגות פיאצה דה ספאניה, על שם שגרירות ספרד במאה ה 17. לרגלי המדרגות מיזרקה  Fontana della barcaccia, נבנתה לבקשתו של האפיפיור אורבן ה VIII ב 1627, המיזרקה בצורה של סירה וזו בשל ההצפה שהייתה במקום בשנת 1598, כאשר המים חזרו למקומם הטיבעי נתגלת במקום סירה. הכיכר בנויה כעניבת פרפר, מוקפת בחלונות עם תריסים מעץ. הכיכר הייתה בעבר לרובע המלונות של העיר, אמנים היו באים לכיכר לקבל השראה, המדרגות היו מלאות באנשים יפים ויפות ועד היום הכיכר המפורסמת ברומא היא פיאצה דה ספאניה, הכיכר מלאה ביום ובליל.

קמפו די פיורי
קמפו די פיורי, שדה פרחים. קמפו די פיורי היה בימי הבייניים ובתקופת הרנסאנס לכיכר תוססת ומחוספסת, מלאת אקשן לא תמיד חיובי. הכיכר המוכרת לנו היום קיבלה את צורתה רק במאה ה 15 כאשר המבנה הראשון של הכיכר נבנה, כנסיית  Santa Brigida. הארכיטקטורה במקום אינה פורמלית לכן אין המשכיות במבנים של הכיכר. הפסל בכיכר שייך לפילוסוף ג'ורדאנו ברונו אשר טען ברוב חוצפתו שכדור הארץ סובב סביב השמש, לא סלחו לו על מה שטען וב 1600 העלו אותו על המוקד. כמו כן הצייר המהולל קאראווג'יו רצח בכיכר את יריבו לאחר שנוצח בתחרות. בתקופת הרנסאנס הייתה הכיכר מוקפת בפונדקים, כמו אז כך גם היום הכיכר מאלסת שוק סוחרים ומסביבה ברים, בתי קפה, גלידות.  

פיאצה נאבונה
מהכיכרות הפופלאריות ברומא, הכיכר שוכנת סמוך לכיכר קמפו די פיורה. הגלגול הקודם של הכיכר היה איצטדיון שנבנה ע"י קיסר דומיטיאנוס ב 86 לספירה, המגרש היה גדול יותר מזה של הקולוסיאום, האיצטדיון היה נקרא האצטדיון של דומיטיאנוס. במאה ה 15 האיצטדיון נסלל לשם בניית הכיכר. עד היום ניתן לראות את שאריות האיצטדיון סביב הכיכר. בכיכר אחת מהמיזרקות החשובות ברומא, זאת מיזרקה ארבעה הנהרות, האובליסק במרכז הכיכר הובא ממצרים. כיום הכיכר מהחשובות, 'הכיכר היפה' חלק יכנו אותה, מסעדות ובתי קפה סביב הכיכר מעל הבתי קפה מבנים יוצאי דופן בסגנון הבארוק. לקראיה חוויתית לגבי הכיכר לחצו על הקישור הבא, פיאצה נאבונה .

מזרקת טרווי
1732 הזמין אפיפיור קלמנט ה XII את האדריכל ניקולאי סלבי ליצןר מזרקה גדולה בכיכר טרבי, היצירה עוצבה ע"י ברניני, והושלמה ב 1762. הנקודה הזו של המיזרקה בכיכר טרבי הינה הנקודה האחרונה של אמת המים  " הבתולה אקווה " שנבנתה במאה ה 19 לפנה"ס, אמת מים המביאה מים ממעיין סאלין כ 20 ק"מ  מרומא. הדמות העיקרית והדומיננטית במיזרקה היא נפטון אל הין הנמשך ע"י שני סוסי ים , אלו מסמלים את ההפכפכות של הים. על האמה מגולפים תבליטות של מספר אישיים, אחד מהם הוא אגריפה, גנרל אשר בנה את אמת המים המדוברת. אחת מהאטרקציות ברומא הפופולארית יותר היא לגשת למזרקה להסתובב עם הגב למזרקה ולהטיל מטבע לתוכה. אל תשכחו להביע משאלה.
כתובת - Piazza di Trevi
הגעה - סאבווי  Barberini A

מזרקת טריטון
מזרקת טריטון, נבנתה ע"י ג'יאן לורנזו ברניני במאה ה 17. זו אחת מהמזרקות היפות ברומא. המזרקה הוזמנה מאפיפיור אורבן ה XIII הושלמה ב 1643. הדמות אשר מייצגת את המיזרקה היא חצי האל טריטון בנו של פוסידון אל הים, טריטון כורע בתוך צדפה ומתחתיה ארעה דולפינים, הבריכה אשר מתחת למזרקה מסמלת את הים. פוסידון פוסל כחצי דג חצי בן אדם.
כתובת - Piazza di Barberini

פיאצה ונציה
פיאצה ונציה נקראת כך על שם הבניין אשר מאכלס את הכיכר אשר נבנה ב 1455 וב 1464 על ידיי קרדינל פייטרו לימים האפיפיור פופ ה II. המבנה הינו אחד מהמבנים העתיקים מתקופת הרנסאנס. האפיפיור פייוס ה IV העביר את המבנה לידיי ונציה וזה שימש לשגרירות ונציה. המבנה בעל חשיבות מודרנית גם כן, רוברטו מוסליני הדיקקטטור האיטלקי הידוע לשימצה השתמש במבנה כחמל וגם נאם על המרפסת. כיום הבניין משמש כמוזיאון ובו יצירות ממקופת הרנסאנס ואף מימיי הבייניים. בין כיכר ונציה לבין גבעת קפיטול ישנה אנדרטה לכבוד המלך עמנואל ויקטור ה II, הוא המלך הראשון של איטליה.

פיאצה דל פופולו
פיאצה דל פופולו שימשה כשער הצפוני של העיר. הכיכר הוזמנה ע"י הקיסר אורליאניוס בימיי הבייניים דאז הכיכר נקראה  Piazza del Trullo. שם הכיכר העכשווית יכול ליהיות נובע או מכנסיית  Santa Maria Del Popollo שניבנתה במקום או שמא מעץ הצפצפה אשר בלטינית הוא Popollo, משמעות השם פופולו הוא אנשים, הכיכר ידוע גם כן ככיכר העם. לא סתם נראה הכיכר, כיכר העם, בפיאצה היו נערכים משחקים והוצאות להורג דרמטיות.
כפי שנאמר הכיכר הייתה קודם מיזרקה, ב 1589 סיקסטוס ה V הביא לכיכר את האובליסק המצרי של רעמסס ה II לכיכר מה שנתן לה מראה דרמטי ומרשים, האובליסק הובא לרומא ע"י הקיסר אוגוסטוס. מאוחר יותר ב 1823 אפיפיור ליאו ה XIII הוסיף ארבעה אריות למיזרקת הכיכר. כיום סביב הכיכר ברים ובתי קםה אופנתיים.

פיאצה דלה רפובליקה