איטליה

אתר מלונות רומא הוא חלק מפרוייקט : אתר איטליה הישראלי, אתר המידע המקיף והעדכני ביותר בעברית על איטליה, למידע מקיף על איטליה ראו את אתר איטליה הישראלי :

איטליה

איטליה, מה יש באיטליה אשר מושך אותנו כתיירים לחזור אליה שוב ושב ? האם זה האוכל ? ובכן מאוד יכול ליהיות, האם זה האתרים בעלי החשיבות ההיסטורית ?  יכול ליהיות, הרי כידוע יש בכל איטליה כמאה אלף אתרים היסטורים, האם זו סופיה לורן ? האם זה קניות ? רומנטיקה ? סיציליה, מאפיה ? ובכן כל השאלות נכונות וכל התשובות נכונות וזה לא מסתכם רק בשאלות שנשאלו זה עתה. לדעתינו התשובה העיקרית היא גיוון והצביון המורכב של איטליה, אשר מסתכם באופן כללי לצפון ודרום. 12 אחוז מהתוצר המקומי הגולמי של איטליה הוא תיירות.

כפי שנאמר אין באיטליה זהות תרבותית אחת, גם אם זה נוגע למטבח האיטלקי אשר משתנה מהצפון לדרום, גם אם נזכיר את הגיאוגרפיה של איטליה, בצפון נוכל למצוא את רכס האלפים המושלגים ובדרום את סיציליה וחופי הים התיכון וכל מה שמתאפיין מכך, הגבול המדובר בין הצפון לדרום יש יאמרו בין נאפולי לרומא. הצפון העשיר והמתועש והעדכני המקורב לאירופה וגובל עם מדינות קלאסיות כמו צרפת ושוויץ [ ביו השאר ], עומד מאחורי מותגים כמו פיאט, פראדה, פירליי חברת הצמיגים הידוע שכל בנות השכונה מעוניינות ליהיות על לוח השנה של החברה,  הדרום שהוא עני יותר ובסגנון עתיק יותר, " איל מצ'וג'ורנו " כלומר ארץ שמש הצהריים, המותג הכי נפוץ בדרום איטליה עד היום הוא קוזה נוסטרה המאפיה האיטלקית, אשר סרטים רבים נעשו  " בשמה " והידוע ביניהם הוא הסנדק של פרנסיס פורד קופולה. רצוי לציין שדרום איטליה זה איזור מהמעניינים והיפים. ניתן גם לראות את השוני בניבים אשר בדרום מושפע מאגן הים התיכון וניתן אף למצוא בניב הדרומי שאריות של שפות עתיקות של יוונית ואלבנית, מבנה הפנים שונה, השפעה של אגן הים התיכון ושל צפון אפריקה. אדריכלות.

כפי שנאמר אחד מהגורמים המזוהים עם איטליה ואחד מהגורמים אשר מחזירים אותנו לארץ הנהדרת הזו איטליה הוא התרבות, תרבות ואמנות אם תרצו, צויין לפני כן שבאיטליה יותר ממאה אלף אתרים בעלי חשיבות היסטורית, פסלים, כנסיות, קתדרלות, ציירים הגדולים בתולדות האומנות, זה נכון שלא קל לממן ולתחזק את כל אלו, בדרום ישנם מוזיאונים סגורים לחלוטין, ונציה ישנם כנסיות אשר עליהן פיגומים כבר זמן מה, בנאפולי נסגרות גלרייות עקב רעידות אדמה, עם זאת רק ללכת לטייל ברומא תינתן לכם ההרגשה כאילו אתם מטיילים במוזיאון חיצוני, גלריות לרוב ובהן יצירות של אמנים כ קארוואג'יו, רפאל ועוד רבים וטובים.

רומא איטליה, בואו ניזכר למה אנו אוהבים את רומא כל כך, אז קודם כל ההיסטוריה, גבעת הקפיטול למשל הייתה ליבו של העולם הרומאי, מה שעשה אותה כמרכז העולם דאז, שלושה מקדשים מאוד חשובים, מקדש ליופיטר זהו האל המגן על רומא, מקדש לכבוד מינרבה אלת המלחמה והחוכמה, מקדש לכבוד ליונו מונטה, האלה הפטרונית. הפורום הידוע ברומא משתרע מתחת לגבעה, הפורום היה מוקד חברתי, פוליטי, משפט ותרבות. כמו כן הקולוסיאום האדיר שהיה למרכז חיי הבידור של רומא ושל איטליה בכלל, כל אלה ועוד מושכים אותנו כל שנה ושנה לחזור לאיטליה, כאשר מהלכים ברחובות רומא ניתן צפות ואף לחוש בהוויה אשר התרחשה באותה תקופה, גלדיאטורים, קיסריפ, פסלי ענק, המון, תככים...אל לנו לשכוח כמובן את הוותיקן, מדינת הוותיקן שהיא המדינה הקטנה ביותר בעולם, מדינה עצמאית אשר בעבר הייתה רוב רומא אך לאחר האיחוד ב 1870 הגבילו את המדינה לשטח קטן יותר. הכל טוב ויפה אבל שכחנו את האטרקציה החשובה ביותר... פסטה, דמיינו את עצמכם יושבים בכיכר קאמפו דה פיורי באחת המסעדות מזין את עצמכם בפסטה ולוגמים כוס יין איטלקי, שווה את כל הטיול. כמובן שיש עוד הרבה מה לראות ברומא, זה על קצה המזלג. בואו נקפוץ רגע צפונה לונציה. 

ונציה איטליה, יש הטוענים שונציה היא העיר הרומנטית בעולם... ויש כאלה שמסכימים איתם. ונציה עיר התעלות, ללא ספק אחת מהסיבות שתיירים כמונו חוזרים לאיטליה, נבנתה לפני כ 1500 שנה על לגונה בים האדריאטי, כל העיר בנויה מתעלות ומעל התעלות גשרים, בניינים ציוריים שוכנים ממש על התעלות . ונציה הייתה לאימפריה בתקופה ה 12 אך מאז המאה ה  15 למדה מורדות ועליות, האימפריה העותומנית, נאפוליון, אוסטרו הונגריה, כל התקופות והמלחמות השאירו צלקות על העיר, כמו על כל עיר פופולארית, עם זאת ונציה היא אתר הרומנטי והקסום ביותר, כמובן שבימי הקייץ העיר הומה בתיירות. כידוע רובע סן מרקו הינו הרובע המרכזי, בעבר הרובע היה לרפובליקת ונציה, כיום הרובע מקבל את רוב התיירות, עם מסעדות לרוב, מלונות וכל מה שקשור לכך. יש עוד הרבה מה לדבר על העיר והרבה מה לראות אבל אנו צריכים להדרים רגע לנאפולי, אבל לפני כן דמיינו את עצמכם שטים בונציה בשעות ערביים עם בת זוגתכם על גונדולה בונציה, רומנטיקה לשמה.

נאפולי איטליה, לראות את נאפולי ולמות, אחד מהמשפטים המיחוסים לעיר הנפלאה הזו, יש כאלה אשר בהחלט מרגישים כך לגבי נאפולי, אמנם הם לא מבקשים למות אבל אנשים בהחלט מתאהבים בעיר זו, חובה לציין שנאפולי לא תתאים לכל תייר. נאפולי היא עיר אמיתית, עם אופי והרבה "אש " נאפולי פרועה, אלכוהול בא  בברכה, הרכבי ג'אז, אווירה סקסית, כדורגל ברחובות. נאפולי היא העיר השלישית בגודלה באיטליה, מבנים מפוארים לצד מבנים מוזנחים. נאפולי בכלל החלה כעיר יוונית ניאו פוליס, עברה תהפכות, ספרדים שלטו, צרפתיים שלטו, יהודים ברחו, יהודים חזרו, נאפולי זו עיר כה מיחודת שיש לתושבים בנאפולי ניב משלהם. כנסיות, אוניברסטאות עתיקות יומין, בתי קפה עכשווים, פאבים, מסעדות ופיצות. הפיצה הנאפוליטנית הידועה אשר כבשה את העולם כולו. תארו את עצמכם בנאפולי נוגסים במשןלש פיצה אמיתי.

יש עוד המון מה לראות באיטליה, סיציליה בדרום על הים התיכון, מעוז המאפיה, העולם העתיק דומיננטי שם, אל דאגה סיציליה תיירותית לכל דבר וכדאי מאוד לספוג את האווירה של המקום, בואו לא נשכח את האגמים בצפון אגם קומו למשל המקסים והרומנטי,  אגם גאראדה היפיפה בצפון, ורונה אשר בצפון גם כן. בקיצור איטליה היא יעד מהמעניינים בעולם, כל כך הרבה היסטוריה ותרבות, כל כך הרבה אמנות, מזון מקורי, יין מהמבוקשים בעולם, יין העולם העתיק. שפה שאפשר רק לקנות בה,סטייל, רומנטיקה. תהנו.

כנסו לעמוד מלונות מומלצים ברומא
או עיברו ל booking.com לחיפוש עצמאי והזמנה של מלונות ברומא ללא עמלות הזמנה.

איטליה יעדים