אטרקציות ברומא

להזמנת אטרקציות ברומא מראש באינטרנט עברו לאתר : Isango

רומא היא בירת איטליה. העיר משתרעת על פני שתי גדותיו של נהר הטיבר באזור לאצְיוֹ. בעברה הייתה הבירה של האימפריה הרומית ששלטה על שטחים נרחבים באירופה ומסביב לים התיכון. לאחר התמוטטות האימפריה המשיכה רומא לשמש כמרכז של הדת הנוצרית הקתולית. ברומא עצמה מתגוררים 2.7 מיליון תושבים. בערים שמקיפות אותה מתגוררים עוד כמיליון תושבים. מרכז העיר פרוש בין שבע גבעות ממזרח לטיבר. מצדו השני של הנהר מצויה גבעת הוותיקן שכיום שייכת גם היא לרומא (מלבד קריית הוותיקן). מסביב למרכז הצפוף פרושים פרוורים ברדיוס עצום מהעיר. בין הפרוורים פזורים שדות חקלאיים ושטחים פתוחים רבים, חלקם בטווח של קילומטרים ספורים מהמרכז. האטרקציות העיקריות ברומא נחלקות על פי תקופות הפריחה של רומא, קיימות אטרקציות מימי רומא העתיקה ואטרקציות מימי הביינים והרנסס, להלן 3 סרטונים שיחשפו בפניכם את כל האטרקציות והנופים הקסומים של אחת העיר, אם לא היפה ביותר בעולם!

כנסו לעמוד מלונות מומלצים ברומא
או עיברו ל booking.com לחיפוש עצמאי והזמנה של מלונות ברומא ללא עמלות הזמנה.


להזמנת מלונות ברומא ע"פ איזורים ליחצו כאן

אטרקציות מרכזיות ברומא העתיקה:

 • ארה פקיס
  ארה פיקס פרושו מזבח השלום .הינו מזבח אשר נבנה על ידי הקיסר אוגוסטוס ב 9 לפני הספירה,קיסר אוגוסטוס מייסד השושלת יוליו-קלאדיו ,הראשון שבהם והמוצלח.בנה מזבח זה לאות שלום עקב נצחונו על גאליה וספרד ,המזבח נבנה לפי רצונוו של הסנאט.המזבח מפואר ונחשב ליצירה מדהימה ,עלויו תבליטים אשר מרמזים על מעמד ומצב מדיני , גברים הלובשים טוגות ומקריבים קורבן (מעמד רם) , נשים עם עלי דפנה על ראשיהן אשר מסמלים נתצחון.דאז המזבח היה ממוקם בשדה מרס מרכז העיר רומא.כיום שרידים מהמזבח ניתן לראות באתר והעתקי גבס בלובר.
 • ביתן הזהב
  בלטינית Domus Aurea , ביתן הזהב אשר בנה נרון קיסר או נירו קיסר אחד מהקיסרים האכזרים שידעה רומא, מה הגימטריה של נירון קיסר? המבנה הוקם בין השנים 65-68
  לאחר השריפה הגדולה אשר התרחשה בשנת 64 ,השריפה כילתה ארבעה רבעים והחלה ממתחם שדה מרס , השריפה לא ויתרה גם על ארמונו של נירון ,יש אומרים שנירון לא טרח לשים קץ לשריפה כדי לבנות לעצמו ארמון מפואר וכך באמת עשה, בנה ארמון עצום על שטחים של מבנין ואף מקדשים חלקו של הארמון היה מצופה מזהב ואף דאג שיבנו פסל ענק שלו מצופה מזהב ,ברכות ,גפנים,חיות מחמד וחיות פראיות ו ,ציורי תקרה ועוד....הוא החל לבנות את הארמון ומת לקראת סיום הבניה. כמובן שהעם הרומי לא תמך בעניין ואף שנאוהו יותר ויותר.הפסל של נירו היה עצום בגודלו מה שנקרא colosall כלומר עצום ענק אגב מהמילה הזו נוצה המילה קוליסאום.חלק מהמבנה נפתח לציבור לאחר שנים של שיפוצים.
 • גבעת הקפיטולין
  אחת משבעת הגבעות של רומא הגבוהה והקדושה שביניהן ,לפחות לפי שנים עברו.הקדושה נבעה מהמקדשים אשר היו עליה נקראים השלישיה הקפיטולונית ,שלושה מקדשים של אלים,יופיטר,יונו ,מינרווה.נבנתה על ידי מלך רומאי ה-8 האחרון 535 -495 לפנה"ס לוסיוס טרקוויניוס סופרבוס.הגבעה הייתה למרכז העניינים של רומא והראשונה להפגע .במלחמה נגד הגאלים 390 לפנה"ס הגבעה הייתה הראשונה להפגע ,נפלשה וניבזזה.ברוטוס הידוע לשימצה ושותופיו התחבאו בגבעה לאחר שרצחו את יוליוס קיסר.פושעים פוליטים נרצחו ע"י כך שנזרקו מראש הגבעה אל עבר הסלעים הטריפיאנים אשר אלו היו מחודדים כפיגיון . Montc Capini גבעת העז ,כך נקראה הגבעה ביימי הבייניים , בתקופה זו הגבעה הייתה הרוסה ,ב 1536 האפיפיור פול ה 3 החליט לחדש את הגבעה לשם נצחונו של השליט הרומאי צ'ארלס ה 5 לשם כך הזמין את האחד והיחיד הלא הוא מיכלאנג'לו אשר זה שיפץ את הגבעה ופיסל את מרקוס ארוליוס קיסר ופילוסוף.ישנה עוד הרבה איפורמציה לגבי האתר אך זהו על רגל אחת.מוזיאון,מוזיאון ההיסטורי העתיק בעולם עומד לרשות האתר ,נבנה במאה ה-17 ובו פסלים מאוד חשובים בהיסטוריה של רומא בפרט ושל העולם בכלל ביינייהם גם הפסל של הזאבה אשר רמוס ורומלוס יונקים ממנה.הפסל אשר מסמל את העיר רומא.האתר פתוח בדרך כלל מ9:00 עד 20:00 למעט 1 במאי ו25 לדצמבר עד ה1 בינואר.

  כתובת - Piazza Del Campidoglio
  זמנים - שישי עד ראשון, 9:00-20:00
  מחיר - 14 יורו
  טלפון - 06-67102071
  הגעה - אוטובוס, 44,89,92,94, תחתית Line B תחנת קולוסיאום.
 • הפורום של רומא העתיקה
  Fora בלטינית Market place, אטרקציה ברומא מאוש חשובה, הפורום בדרך כלל בנוי בכיכר מרכזית או ככיכר מרכזית או כצומת בין שני רחובות ראשיים.הפורום הספציפי היה ממוקם בין גבעת פלטין לבין גבעת קפיטולין הקדושה.לפני שהיה מרכז היה לביצה .הפעילות בפורום הייתב שונה , בין היתר היה סנאט, מוסגות דת,איזור מסחרי,פעילות חברתית היו נאומים , משפטים,תהלוכות נצחונות.לאחר נפילת האמפריה הרומית המקום נשכח ונרמס על ידי שנים של גידול בקר.מה שנשאר היו הריסות אשר מהם היה ניתן לשחזר חלק מהמבנים. קשת טיטוס אחד מהמבנים שנשארו כמעט שלמים.

  כתובת - Via Dei Fori
  זמנים - 8:30 עד רדת החשכה
  מחיר - חינם
  טלפון - 06-3996770
 • הפנתאון
  מהאטרקציות ברומא שנשמרו . הפנתאון או בשמו השני כנסיית Santa Marie ad Martyress, הפנתאון נבנה ע"י השופט מרקוס אגריפה עקב ניצחון על אנטוניאוס וקליאופטרה. הפנתאון נבנה בין השנים 27 ל 25 לפנה"ס, נשרף ב 80 לספירה ונבנה בשנית ב 125 לספירה ע"י קיסר אדריאנוס, אדקיאנס נחשב השלישי בין חמשת הקיסרים הטובים של רומא. אדריאנוס הקדיש את במבנה לכל האלים, מכאן שמו של הפנתאון לכבוד 12 האלים האולימפים. במשך השנים פסלים מילאו את הפנתאון, חיות הוקרבו ונשרפו כאשר העשן עולם דרך הצוהר בכיפה של המבנה. הנצרות השתלטה על רומא ורוב המבנים הפגאנים נסגרו כך ב356 לספירה. בסביבות 608 לספירה קיבל אפיפיור בוניפס הרביעי את הפנתאון, ב 609 כבר היה לכנסיה. הפנתאון עבר תלאות במשך השנים אך עדיין נשאר כמבנה השמור ביותר בהיסטוריה הרומית. המבנה מאוד מרשים עם כיפה בקוטר של 43 מטרים וצוהר בקצה שלה כך שהלבנה תוכל להעיר פנימה. זהו מבנה מאוד החשוב והשמור ביותר ברומא.
  לקריאה נוספת על הפנתאון ברומא + מפה.
  כתובת - Piazza Della Rotonda
  זמנים - 8:30-19:30, בימי ראשון 9:00-18:00
  מחיר - חינם
  טלפון - 06-68300230
  הגעה - אוטובוסים 46,62,64,170 תחנת Largo di Torre, מטרו תחנה Fontana de Triton
 • הקולוסיאום
  הקולוסיאום, מהאטרקציות ברומא החשובות ביותר. המבנה הכי מזוהה וידוע ברומא, מבנה ענק אשר הכיל כ 45,000 צופים. הקולסיאום ברומא ידוע בקרבות גלדיאטורים, חיות פרא ואף הוצאות להורג. הקוליסאום החל להבנות ע"י הקיסר ואספאסיאן והושלם ע"י בנו טיטוס בשנת 80 לספירה. הקולוסיאום יה ידוע בשם אמפיתאטרון פלויאן, הוא שנו לשמו עכשוי במאה ה 7, השם קולוסיאום נובע בפסל הענק של נרו קיסר האכזרי קולוסאל אשר היה בראשיתו במקום בו יושב הקולוסיאום והועבר ונהרס בימייהבייניים. הרבה מאוד גלדיאטורים נהרגו בקרבות וקולסיאום וכ 5000 חיות פרא, בשנת 407 נאסרו קרבות הגלדיאטרוים ע"י הקיסר הנוצרי הונריוס, ב 523 איסור על קרבות עם חיות. המבנה ספג שרפות, רעידות אדמה, מלחמות. הקולוסיאן מבנה מאוד מרשים, גודלו העצום מראה לעולם כולו את כוחהאדיר של רומא דאז. אחת מהאטרקציות אשר בגדר "חובה "ברומא.

  כתובת - Piazza Del Colosseo
  זמנים - קיץ 9:00-18:15 חורף 9:00-16:30
  מחיר - 14.5 יורו
  טלפון - 06-7004261
  הגעה - אוטובוס, 60,75,85,175,810, תחתית Line B, מטרו 3 או 8.
 • ויה אפיה
  ויה אפיה, עוד השג אדיר ורב משמעות בהקשר של האימפריה הרומית ואפילו בהקשר עכשוי, ראו ערך מיילסטון Milestone
  אשר נבע מדרך זו, נקודות ציון של מרחק ע"י אבנים, אשר הרומים השתמשו, כך גם המושג מייל אשר ציין מרחק מסוים. ויה אפיה זו הדרך הראשונה שנסללה ברומא, הדרך נסללה בכדי להקל על הצבא האדיר של הרומאים,מנהיג הצבא אפיוס קלאדיוס קאיקוס הוא זה שיזם את סלילת הדרך ב 312 לפנה"ס. ויה אפיה יצאה מפורום רומאנום, הפורום הידוע של רומא והגיע עד קמפניה, מחוז בדרום איטליה. האימפריה הרומית הייתה עצומה וזרועות האימפריה הגיעו לאן שהגיעו גם בגלל סלילת דרכים כזו, הסיבה העיקרית לסלילת דרכים היא שיהיה קשר פיזי בין היעדים אשר כבשה ושלצבא יהיה קל יותר לנוע. כל הדרכים מובילות לרומא, זה באמת היה כך . ויה אפיה הפכה לאתר תיירות לאחר שנבנתה דרך ויה אפיה החדשה בשנת 1784, כיום ויה אפיה היא ויה אפיה הישנה.
 • מרחצאות דיוקליטיאנוס
  מרחצאות דיוקליטיאנוס, אלו מרחצאות אשר נבנו ע"י מספר קיסרים רומים, הקיסר גאיוס אורליוס ולריוס דיקוליטיאנוס הוא זה שחנך את המרחצאות ב 306 לאחר פרישתו. קיסר מאוד חשוב אשר הביא לרפורמה ברומא, רפורמת אגו פוליטית ובזכותה האמפרייה החזיקה מעמעד עוש שנים רבות. המרחצאות הן מהגדולות והמפואורת באימפרייה. כבר אז הייתה מודעות לאנרגיית השמש וכך באמת המרחצאות פנו דום מערב בכדי לנצל אנרגיה זו. שבטים גרמנאים הידועים כגותים היו אלו שפלשו לאימפריה הרומית והרסו את אמות המים המקשרים למרחצאות, זה בשנת 537. תחנה המרכזית ברומא טירמיני, נקראת על שם המרחצאות, TERME di Dicoleziano.
 • מרחצאות קרקלה
  מרחצאות קרקלה אשר ברומא, אטרקציה תיירותית ברומא, נבנתה על ידי קיסר מרקוס אורליוס אנטוניוס המכונה קרקלה. אחד מהדברים שקרקלה ידוע בגללם זה עליתו לשלטון והפיכתו לקיסר יחיד, זאת עשה ע"י רצח אחיו גטה. הקיסר בנה את המרחצאות אשר הגיעו לגובה 38 מטרים בין השנים 212- 216 לספירה. המרחצאות היו מודרניות עם מגוון חדרים, קר, פושר וחם אשר פעלו ע"י חימום פחם בתחתית המרחצאות. המבנה הציבורי הכיל בתוכו גם ספרייה אשר חולקה לשני חדרים, יוונית ולטינית. אחת מההשפעות של מרחצאות קרקלה על העולם המודרני היא תחנת פנסלביניה בניו יורק Pann Station אשר מתחת למדיסון סקואר גארדן.
 • סירקוס מקסימוס
  סירקוס מקסימוס, מהאטרקציות ברומא הבומבסטיות ביותר, זהו מגרש, איצטדיון ענק אשר מכיל כ 250,000 צופים בישיבה ועמידה. סירקוס כמובן מהמילה קרקס. נבנה ע"י טרקיוניוס פריסקוס, הוא המלך החמישי של רומא, נבנה ב 530 לפנה"ס. במשך השנים המבנה העצום הוגדל והורחב עקב ביקוש של האוכלוסיה אשר דרשה בידור או דרישה של קיסר זה או אחר אשר דרשו לראות ולהראות ממשכנם, גודלה של הארנה הגיע לכ 620 מטר אורך ומעל 100 מטרים רוחב. סירקוס מקסימוס ממוקם בין הפלטין Palatine לבין גבעת Aventine . מסביב לארנה תעלות ובמרכזה הספינא, Spina סוג של מחסום שעליו פסלים של אלים. בכניסת הארנה היהמוצב קשת טיטוס, הקיסר אשר כבש את ירושלים.הסירקוס נועד לתחרות מרכבות שאלו היו צריכים לסוב שבע פעמים עד לניצחון המיוחל. שוב אטרקציה זו ברומא מאפשרת לנו להבין את גודלה ועוצמתה של האימפריה.
  המרוץ האחרון נערך ב 549 לספירה, כיום הארנה מיועדת לעצרות ענק או לאירועים מיוחדים.
 • עמוד טריאנוס
  עמוד טריאנוס, אנדרטה מאוד מרשימה אשר בנה האדריכל אפולודורוס אשר היה מועדף של קיסר טריאנוס. העמוד נמצא בפורום טריאנוס על אחת משבע הגבעות של רומא, היא גבעת הקווירינאל, צפון מזרחית למרכז רומא, כיום משכנו של נשיא איטליה. הסנאט הרומי החליט על בנייתו של האנדרטה בשנת 113 לאחר ניצחונו של טריאנוס על דאקיה ( הונגריה של היום ). העמוד אורכו כ 42 מטרים כולל הבסיס, עשוי משיש לבן, על העמוד מתואר הכנת החיילים לקרב, מסעם, הפלישה וניצחונו של טריאנוס. כ 2000 דמויות מגולפות על העמוד.העמוד בנוי ממספר חלקים אשר כל אחד מהם שוקל כ 40 טונות. על העמוד היה מונח פסל של נשר, אך לאחר מותו של הקיסר ב 117 החליטו על פסל של טריטמיוסאנוס בגובה שישה מטרים. ב 1588 הוחלף פיסלו של הקיסר בפסל של פטרוס הקדוש ע"י אפיפיור סקסטוס החמישי.
 • שער הניצחון של טיטוס
  שער הטיטוס, מהאטרקציות ברומא החשובות. שער טיטוס עומד איתן ויציב על גבעת פלטין בכניסה לפורום הרומי. השער נבנה ב 81 לספירה לאחר מותו. השער הוקדש לכבודו של טיטוס בעיקר על זה שכש את ירושלים בשנת 70 לאחר המרד הגדול של היהודים בשנת 66, טיטוס היה אחראי לחורבן בית המקדש שני. גובה הקשת הוא 15 מטרים ומהגבעה ניתן לראות את הקולוסאיום. בחלק הפנימי של הקשת שתי לוחות אשר עליהן מגולפות תבליטות של הניצחון של טיטוס, בזיזת בית המקדש, ניתן לראות מנורה, חצוצרה מכסף, כמו כן תבליט של אלת רומא.השער הוא העתיק מבין השערים שנשמרו, שער הניצחון של טיטוס השפיע רבות על הבנייה העתידה לבוא ברחבי העולם.
 • שער הניצחון של ספטימוס סוורוס
  שער הניצחון ספטימוס סוורוס גם כן אחת מהאטרקציות ברומא השמורות יותר, נבנתה בשנת 203 לספירה במלאת עשור לקיסר ספטחמוס סוורוס, הקיסר היה ידוע כנדיב מאוד עם חייליו ועוין לסנאט, אביו של קרקלה [ בנה את המרחצאות ] ושל גטה, האח האומלל שנירצח ע"י אחיו קרקלה. קשת ספטימוס גובהה 23 מטרים ורוחבה 25 מטרים, הקשת בנויה משלוש קשתות הגדולה שניים עשר מטרים ושתיים הקטנות שבעה מטרים. הגילופים והתבחיטים שעל הקשת מתארים את מלחמתו של הקיסר בצבא פרת'יה [ היום איראן עירק ]. כמו כן מתואר איך הצבא הרומי שובה ברברים. הקשת נמצאת בקצה המערבי של הפורום.
  כתובת - Via Dei Fori
  זמנים - 8:30 עד רדת החשכה
  מחיר - חינם
  טלפון - 06-3996770
 • שער קונסטנטינוס
  קונססטנטינוס פלביוס, מהקיסרים החשובים. קונסטנטינוס הוביל את צבאו לקרב בשנת 312, הקרב המדובר הוא הקרב על גשר מילויאן מול צבאו של מקסנטיוס, האגדה מספרת שלילה לפני הקרב היה לקונסטנטינוס חיזיון בו ראה את האותיות של ישו על השמים וכך לאחר בניצח את הקרב המיר את דתו לנצרות, פעולה זו השפיע באופו גורף על העולם המערבי. הקשת נבנתה בשנת 315 לספירה, על הקשת מגולף הקרב של קונסטנטינוס על מקסנטיוס, הקשת היא הועתקה מקשת ספטימוס, הקשת בנויה משלוש קשתות קטנות יותר. מיקומה של הקשת מול הקולוסיאום.
  כתובת - Piazza del Colosseum
  זמנים - בכל עת
  מחיר - חינם
 • תיאטרון מרקלוס
  האויב הניצחי של יוליוס קיסר, פומפיי בנה תיאטרון בשנת 55 לפנה"ס, לאחר ניצחונו של יוליוס קיסר על אויבו החליט גם הוא לבנות תיאטרון, וכך היה, יוליוס נרצח לפני גמר ביצוע המלאכה, הוא נרצח בשנת 44 לפנה"ס. הקיסר אוגוסטוס המשיך את הבניה, ב 13 לפנה"ס הסתיימה הבנייה והתאטרון נחנך ב 11 לפנה"ס, התיאטרון נקרא של שמו של בנה של אחותו של אוגוסטוס, אוקטבינה שמה, שמו של בנה Marcellus. התיאטרון מכיל יותר מ 14,000 אנשים, גובהו 30 מטרים. בתחילת ימיי הבייניים שימש כמבצר, מאוחר יותר נבנה עליו ביתם של משפחת הורסיני. התיאטרון נמצא ליד גדות נהר טיבר, היו צשתמשים בנוף המשתקף מהתיאטרון כחלק מהתפאורה.
  כתובת - via del Teatro

אטרקציות ברומא של ימי הביניים והרנסאנס :

כיכרות ברומא :

 • פיאצה דה ספאניה, מדרגות ספרדיות
  פיאצה דה ספאניה, אולי הכיכר המפורסמת ברומא, הכיכר מאוד פופלארית למקומיים ולתיירים כאחד. הכיכר הספרדית מקושרת לכנסיה הצרפתית Triniti del Monti, שני האתרים מקושרים ע" המדרגות המדוברות, המדרגות הספרדיות או בשם אחר Scalinata della. מקור המדרגות עוד במאה ה 17 כאשר הצרפתיים ביקשו לבנות את המדרגות ובראשן פיסלו של המלך לואי ה XIV ב 1723 האפיפיור אינוקנטיוס ה 13 החליט לגנוז את הרעיון של הפסל ומינה את האדריכל פרנסיסקו דה סנטיקס לעצב את המדרגות, התוצאה אלגנטית ומרשימה, 138 מדרגות סימטריות אך לא סדירות. בתחתית המדרגות פיאצה דה ספאניה, על שם שגרירות ספרד במאה ה 17. לרגלי המדרגות מיזרקה Fontana della barcaccia, נבנתה לבקשתו של האפיפיור אורבן ה VIII ב 1627, המיזרקה בצורה של סירה וזו בשל ההצפה שהייתה במקום בשנת 1598, כאשר המים חזרו למקומם הטיבעי נתגלת במקום סירה. הכיכר בנויה כעניבת פרפר, מוקפת בחלונות עם תריסים מעץ. הכיכר הייתה בעבר לרובע המלונות של העיר, אמנים היו באים לכיכר לקבל השראה, המדרגות היו מלאות באנשים יפים ויפות ועד היום הכיכר המפורסמת ברומא היא פיאצה דה ספאניה, הכיכר מלאה ביום ובליל.
  לקראיה נוספת + מפה, ראו המדרגות הספרדיות ברומא.
 • קמפו די פיורי
  קמפו די פיורי, שדה פרחים. קמפו די פיורי היה בימי הבייניים ובתקופת הרנסאנס לכיכר תוססת ומחוספסת, מלאת אקשן לא תמיד חיובי. הכיכר המוכרת לנו היום קיבלה את צורתה רק במאה ה 15 כאשר המבנה הראשון של הכיכר נבנה, כנסיית Santa Brigida. הארכיטקטורה במקום אינה פורמלית לכן אין המשכיות במבנים של הכיכר. הפסל בכיכר שייך לפילוסוף ג'ורדאנו ברונו אשר טען ברוב חוצפתו שכדור הארץ סובב סביב השמש, לא סלחו לו על מה שטען וב 1600 העלו אותו על המוקד. כמו כן הצייר המהולל קאראווג'יו רצח בכיכר את יריבו לאחר שנוצח בתחרות. בתקופת הרנסאנס הייתה הכיכר מוקפת בפונדקים, כמו אז כך גם היום הכיכר מאלסת שוק סוחרים ומסביבה ברים, בתי קפה, גלידות.
 • פיאצה נאבונה
 • מזרקת טרווי
  1732 הזמין אפיפיור קלמנט ה XII את האדריכל ניקולאי סלבי ליצןר מזרקה גדולה בכיכר טרבי, היצירה עוצבה ע"י ברניני, והושלמה ב 1762. הנקודה הזו של המיזרקה בכיכר טרבי הינה הנקודה האחרונה של אמת המים " הבתולה אקווה " שנבנתה במאה ה 19 לפנה"ס, אמת מים המביאה מים ממעיין סאלין כ 20 ק"מ מרומא. הדמות העיקרית והדומיננטית במיזרקה היא נפטון אל הין הנמשך ע"י שני סוסי ים , אלו מסמלים את ההפכפכות של הים. על האמה מגולפים תבליטות של מספר אישיים, אחד מהם הוא אגריפה, גנרל אשר בנה את אמת המים המדוברת. אחת מהאטרקציות ברומא הפופולארית יותר היא לגשת למזרקה להסתובב עם הגב למזרקה ולהטיל מטבע לתוכה. אל תשכחו להביע משאלה.
  כתובת - Piazza di Trevi
  הגעה - סאבווי Barberini A
 • מזרקת טריטון
  מזרקת טריטון, נבנתה ע"י ג'יאן לורנזו ברניני במאה ה 17. זו אחת מהמזרקות היפות ברומא. המזרקה הוזמנה מאפיפיור אורבן ה XIII הושלמה ב 1643. הדמות אשר מייצגת את המיזרקה היא חצי האל טריטון בנו של פוסידון אל הים, טריטון כורע בתוך צדפה ומתחתיה ארעה דולפינים, הבריכה אשר מתחת למזרקה מסמלת את הים. פוסידון פוסל כחצי דג חצי בן אדם.
  כתובת - Piazza di Barberini
 • פיאצה ונציה
  פיאצה ונציה נקראת כך על שם הבניין אשר מאכלס את הכיכר אשר נבנה ב 1455 וב 1464 על ידיי קרדינל פייטרו לימים האפיפיור פופ ה II. המבנה הינו אחד מהמבנים העתיקים מתקופת הרנסאנס. האפיפיור פייוס ה IV העביר את המבנה לידיי ונציה וזה שימש לשגרירות ונציה. המבנה בעל חשיבות מודרנית גם כן, רוברטו מוסליני הדיקקטטור האיטלקי הידוע לשימצה השתמש במבנה כחמל וגם נאם על המרפסת. כיום הבניין משמש כמוזיאון ובו יצירות ממקופת הרנסאנס ואף מימיי הבייניים. בין כיכר ונציה לבין גבעת קפיטול ישנה אנדרטה לכבוד המלך עמנואל ויקטור ה II, הוא המלך הראשון של איטליה.
 • פיאצה דל פופולו
  פיאצה דל פופולו שימשה כשער הצפוני של העיר. הכיכר הוזמנה ע"י הקיסר אורליאניוס בימיי הבייניים דאז הכיכר נקראה Piazza del Trullo. שם הכיכר העכשווית יכול ליהיות נובע או מכנסיית Santa Maria Del Popollo שניבנתה במקום או שמא מעץ הצפצפה אשר בלטינית הוא Popollo, משמעות השם פופולו הוא אנשים, הכיכר ידוע גם כן ככיכר העם. לא סתם נראה הכיכר, כיכר העם, בפיאצה היו נערכים משחקים והוצאות להורג דרמטיות.
  כפי שנאמר הכיכר הייתה קודם מיזרקה, ב 1589 סיקסטוס ה V הביא לכיכר את האובליסק המצרי של רעמסס ה II לכיכר מה שנתן לה מראה דרמטי ומרשים, האובליסק הובא לרומא ע"י הקיסר אוגוסטוס. מאוחר יותר ב 1823 אפיפיור ליאו ה XIII הוסיף ארבעה אריות למיזרקת הכיכר. כיום סביב הכיכר ברים ובתי קםה אופנתיים.
 • פיאצה דלה רפובליקה

ארמונות ברומא

 • ארמון ברבריני
  ארמון ברבריני נבנה מיד לאחר שמאפי ברבריני נבחר לאפיפיור בשנת 1623, אפיפיור אורבאנוס השמיני. קרלו מאדרנו היה המעצב של הארמון המפואר, הוא עיצב את הארמון כוילה כפרית . מאדרנו הלך לעולמו זמן קצר לאחר שהתחילו את הבנייה, ברניני ובורומיני השתלטו על הבנייה של הארמון. החדר המרשים ביותר בארמון הוא ללא ספק ה Gran Salone, הטרקלין הגדול אשר בו ציור תיקרה אשלייתי של פייטרו דה קורטונה, כמו כן בארמון נמצאת הגלריה הלאומית לאמנות עתיקה, שמות כמו קאראווג'יו, טיציאן. הארמון משקיף על כיכר ברבריני ועל הפסל המדהים של טריטון.

  כתובת - Via delle Quattro Fontane
  זמנים - שלישי עד ראשון 8:30-19:00
  מחיר - 5 יורו
  טלפון - 06-4824184
  הגעה - אוטובוס, 53,61,62,63,80,95,492,590 תחתית Line A תחנת ברבריני.
 • ארמון לטראנו
  ארמון לטרנו, Lateran Palace, הארמון שוכן בסמוך
  ל basillica di San Giovanni. המבנה שימש למשכנם של האפיפיורים זה מאות שנים. לפני כן היה המבנה תחת משפחת Laterani אשר אלו שמשו למזכירים ומנהלים של הקיסרות הרומית עד תקופת נרו קיסר השליט האכזרי שהוא האשים את בני המשפחה בקונספירציה נגד הקיסרות. הבמנה הופרע מבני המשפחה ונפל לידיו של קונסטנטינס ה I, זה התחתן עם אשתו השניה בארמון וקרא לו על שמה פאוסטה. לבסוף ניתן המבנה לבישופ של רומא כנראה ב 313 לספירה, מאז היה המבנה למשנם של האפיפיורים של רומא. המבנה הורחב ונקרא הקתדרלה של רומא. במאה העשירית החייה את הארמון סרגיוס ה III לאחר השריפה הגדולה ו אינקונטיוס ה III אף ייפה את המבנה וגרם לארמון ליהיות יותא דופן עד כדי כך שהסופר והמשורר דנטה טען שזו יצירה הכי נשגבת של ידי אדם. כיום הארמון משמש כמוזיאון להיסטוריה של האפיפיורים וכמשכנו של הכומר קרדינל נציג האפיפיור. הארמון מדהים ביופיו ומומלץ לבקר, פיסת היסטוריה מהחדובות של רומא.
  כתובת - Piazza San Giovanni in Laterano
  מחיר - 2 יורו
  טלפון - 06-9886433
  הגעה - אוטובוס, 4,16,30,85,87,174
 • ארמון פרנזה
  Palazzo Farnese, ארמון אשר הבניה שלו החלה להתגבש ע"י אלסנדרו פארנזה קרדינל כאשר היה בן 25 בשנת 1517, כאשר נבחר ליהיות אפיפיור פאולוס ה III בשנת 1534 קיבלה הבנייה משמעות שונה וזה הרחיב את הבנייה.
  גדול האדריכלים באותה תקופה אנטוניו דה סאנגאלו הבן החל את הבנייה ולאחר מותו השלים את הבנייה מיכלאנג'לו. משנת 1874 הארמון משרת את צרפת כשגרירות צרפת, רוב ימות השנה הארמון סגור למבארמוןקרים. בלילות ניתן לצפות בנברשות המדהימות ובתיקרה של הגלריה ועליה יצירה של אניבאלה קאראצ'י.
  כתובת - Piazza Farnese
  הגעה - אוטובוס, 23,116,280
 • קווירינאלה
  מבנה הרישמי של נשיא הרפובליקה, הארמון משקיף אל עבר על העיר כולה. נבנה בסביבות 1500 כבית קיץ לאפיפיור גיאוגרי ה XIII, בדרישה לאיזור בריא יותא מאשר הותיקן או גבעת לטראן. האדריכל הנבחר הוא Ottavio Mascarnio. בשנת 1587 האפיפיור סיקסטוס ה V רכש את המבנה והרחיב אותו, לעבודה התמנה הדריכל העסוק דומינקו פונטנה. העבודה הושלמה ע"י אפיפיור פאולוס החמישי והאדריכל Flaminio Ponzio ולאחר מותו קרלו מודרטו, זה האחרון בנה את הכנף שמשקיף אל עבר via del Quirinale .
  הארצון שופץ והתרחב במשך השנים ע"י אפיפיורים שונים, כאשר תם שלטון האפיפיורים הועבר המבנה לשלטון המלוכה ב 1870, האפיפור האחרון שהתגורר בארמון היה אפיפיור פיוס ה IV.
  כתובת - Piazza del Quirunale
  זמנים - כל יום ראשון 8:30-12:00
  מחיר - 5 יורו
  טלפון - 06-46991
 • ארמוון פולי

כנסיות ברומא

 • איל ג'סו
 • בזיליקת יוחנן הקדוש בלטראנו
 • סנטה מריה מג'ורה
 • סנטה מריה דלה ויטוריה - מריה הקדושה של הניצחון
 • פנתאון - מרים של הקדושים המעונים
 • בזיליקת פאולוס הקדוש מחוץ לחומות
 • סנטה סבינה
 • סנטה מריה דל אנימה - מריה הקדושה של הנפשות

בזיליקות
 • בזיליקה די סנטי אפוסטולי (השליחים הקדושים)
 • סן מארקו
 • בזיליקה די סן קלמנטה (קלמנטוס הקדוש)
 • סאנטי קווטרו קורונאטי
 • סאנטי קוזמה אי דמיאנו (קוסמאס ודמיאנוס הקדושים)
 • סן ברנרדו אלה טרמה
 • סן לורנצו אין לוצינה
 • סן מרטינו איי מונטי
 • סן סבא
 • סן סבסטיאנו פיורי לה מורה
 • סן אנגס פיורי לה מורה (בזיליקת אנגנס הקדושה שמחוץ לחומות)
 • סן אנדראה דלה פראטה
 • סן פייטרו אין וינקולי - פטרוס הקדוש בשלשלאות
 • סנטה מריה אין ארקולי
 • סנטה מריה אין טרסטוורה
 • סנטה מרידה דליי אנג'לי אי דאי מרטירי
 • סנטה מריה סופרה מינרווה
 • סנטה סבינה
 • סנטה פרסדה
 • סנטה קרוצ'ה אין ג'רוזלמה (הצלב הקדוש בירושלים)

רבעי רומא

 • אי הטיבר (איזולה טיברינה)
 • טראסטברה

מוסדות יהודיים ברומא

מוזיאונים ברומא

הוותיקן

 • קריית הותיקן:
  • בזיליקת פטרוס הקדוש

  • הקפלה הסיסטינית
   הקפלה הסיסטינית הינה מהמבנים החשובים באירופה, אם לא בעולם כולו. ידועה בעיקר בגלל ציורי הקיר של מיכלאנג'לו, בריאת העולם, בריאת האדם וסילוקו מגן עדן, נח והמבול, וכמובן יום הדין. כמו כן הקפלה שחקה תפקיד חשוב בעולם הנוצרי כאשר בימים עברו נבחרו במקום האפיפיורים, טקס שנקרא הקונלווה. להמשך קריאה + זמנים, ראו הקפלה הסיסטינית.

  • מוזיאון הוותיקן

  • טירת סנטאנג'לו

מלונות מומלצים באיזור הקולוסיאום של רומא : [ מרכז רומא ]
Borromeo Via Cavour 117, 00184 Rome
Hotel Capo d'Africa Via Capo d'Africa, 54, 00184 Roma
Aenea Superior Inn Via Urbana 156, 00184 Rome
The Inn At The Roman Forum-Small Luxury Hotels Via Degli Ibernesi 30, 00184 Rome
1
Via Dei Valeri Via Dei Valeri 1

סיור Segway סביב רומא
בואו לחוות את העיר רומא בסיור יחודי על Segway פרטי משלכם!
[הזמינו ישירות דרך האינטרנט ללא עמלות סוכן]

הזדמנות לגלות את אחת הערים העתיקות והיפיפיות בעולם בנהיגה על כלי הרכב החדיש והמדליק Segway.
למי שלא מכיר מדובר בכלי רכב דו גלגלי המופעל באמצעות חשמל ומגיב לתנועות הגוף האינטואיטיביות של הרוכב עליו. זהו אחד הסיורים הכייפים ביותר שיש, המשלב רכיבה מדליקה ובטוחה בקצב אישי והכרה של המוניומנטים המרתקים ביותר של העיר רומא עם הדרכה מוקלטת בשפה האנגלית המושמעת באוזניות אישיות לכל אורך המסלול.

הסיור כולל:
- חצי שעה של הכרה, התנסות ורכיבה על הSegway בליווי מדריך.
- סיור של 3 שעות על הSegway ברחבי רומא
- 3 שעות של הדרכה מוקלטת בשפה האנגלית הכוללת אוזניות נוחות.
- קסדה (אופציונלי)
- מעיל גשם ורוח (לימי החורף)

נצא לסיור מVia Ostilia #29 אחרי שהכרנו את הרכיבה על הSegway כשלראשינו האוזניות עם ההדרכה המוקלטת. לאורך המסלול נבקר במוניומנטים המרכזיים של העיר רומא ביניהם: Arch of Constantine, Roman Forum, Colosseum, Traian Column, Platino Hills, Santa Marias Cherch. נגלוש ברחבי הרחובות: Via Dei Cerchi, Via di S. Gorgio, Via Dei Fori Imperiali, Via s. Pietro Carcere, Piazza del Campidoglio, Via Del Tiatro Marcello, Via Petroselli, Piazza Bocca della Verita, Piazz Anastasia.
המסלול יסתיים בתום שלושת שעות ההדרכה בנקודת המפגש.

עלויות ופרטים נוספים:
מחיר הסיור הינו 80 יורו לאדם.
לאחר ההזמנה תשלח אליכם אסמכתא בדואר האלקטרוני אותה תצטרכו להדפיס ולהציג בעמדה של השכרת הSegway בנקודת המפגש.
הסיור אפשרי מעל גיל 16 בלבד, כשהמשקל המקסימלי הינו 113 קילו לאדם.
יש להגיע כ35 דקות לפני שעת היציאה כדי להתאמן ולהכיר את הSegway ולאפשר נסיעה בטוחה.
להזמנת סיור Segway ברומא ופרטים נוספים:

סיור יום ברחבי הוותיקן
בואו לחזות באחד מהאתרים היפים והעוצמתיים בעולם- הוותיקן.
אנו בהחלט ממליצים על סיור יום עשיר ומרתק ברחבי הוותיקן הכולל את המוזיאונים השונים ואת הקפלה הסיסטינית המופלאה, בלי לחכות בתור ועם הדרכה צמודה בשפה האנגלית!
בסיור תזכו לצפות בעבודתו הנדירה של מיכאלנג'לו בקפלה הסיסטינית, ללמוד על ההיסטוריה והאגדות של תקופת הרנסנס הפוריה באיטליה, להתפעל מפרסקואים עוצרי נשימה, מאמנות יחודית ועוד
[הזמינו ישירות דרך האינטרנט ללא עמלות סוכן]

הסיור כולל:
- הדרכה צמודה ומרתקת ברחבי הוותיקן בשפה האנגלית
- הבטחת כניסה לוותיקן ללא עמידה בתור (לא כולל את עלות כרטיס הכניסה)

נתחיל את הסיור בנקודת המפגש בכניסה לאתר הוותיקן Via Germanico 8 שם נפגוש את המדריך ניגש ישירות לקופה ונרכוש לנו את כרטיס הכניסה מבלי לעמוד אפילו רגע בתור.
משם יקח אותנו המדריך לאורך מוזיאוני הוותקין המרשימים, בהם יסביר לנו על המוצגים החשובים ביותר, ההיסטוריה והסיפורים שמאחורי הקלעים. שימו לב- יש המון מה לראות ואין זמן להכל לכן עומד לרשותינו מדריך מיומן המכיר את המוזיאונים האטרקטיביים והמרתקים ביותר ויתעקב איתנו על מה שאסור לפספס כמו: Pio Clementino Museum בו נחזה בפסלים עתיקים מרהיבים הכוללים את Apollo Belvedere מהמאה ה15 וכמובן את Laocoon.
Gallery of the Candelabra המכיל פסלים רומיים עתיקים מהמאה ה3 לפני הספירה ועד למאה ה3 לספירה וכמו כן תיקרות מצוירות מרהיבות.
Gallery of Tapestries- המכיל אוסף נדיר של גובלינים פלמיים מבריסל שנארגו על פי ציוריו של האמן הדגול רפאל פופילס.
Gallery of Maps- נחזה ב40 מפות מהמאה ה16 המאויירות כפרסקואים מרשימים על הקירות.
משם נמשיך את הסיור לאתר המפורסם ביותר בוותיקן הלא הוא הקפלה הסיסטינית, בה נחזה ביצירותיו המופלאות של האמן מיכאלנג'לו המעטרות את התיקרות והקירות באיורים צבעוניים ומדוייקים ביופיים. מיכאלנג'לו נחשב לאחד הפסלים והציירים הטובים בהיסטוריה, בין ציוריו המפורסמים תזכו לראות את המשפט האחרון, ובריאת העולם.
הקפלה הסיסטינית שימשה בעברה ומשמשת עד היום כקפלה של האפיפיור ואיזור הבחירות להנהגת הוותיקן.
בהמשך נבקר באחד האתרים הקדושים ביותר בעולם לדת הנוצרית- הבזיליקה של סנט פטרס S. Peters Basilica- זהו מבנה עצום מימדים ומאסיבי היכול להכיל מעל ל60,000 אנשים. במסורת הנוצרית מסופר שזהו מקום קבירתו של הקדוש סנט פטר שהיה לאחד מ12 תלמידיו של ישו וכיהן כבישוף הראשון של רומא.
בבזיליקה ממוקם פסלו המפורסם של מיכאלנג'לו La Pieta המציג את ישו בחיק אימו מריה לאחר הצליבה.
כאן מגיעות לקיצן שלושת שעות הסיור שלנו.

עלויות ופרטים חשובים:
עלות הסיור לאדם הינה 30 יורו.
לאחר ההזמנה תשלח אליכם אסמכתא בדואר האלקטרוני אותה תצטרכו להדפיס ולהציג למדריך המצפה לכם בנקודת המפגש בכניסה.
עלות כרטיס הכניסה לא כלולה במחיר הסיור. כניסה לאיזור הוותיקן למבוגר תעלה 21 יורו ולילד תחת גיל 18, או סטודנט בעל תעודת ISIC כ15 יורו.
שימו לב! קוד הלבוש בכניסה לשטח הוותיקן הינו אדוק ביותר, אנא הגיעו בלבוש צנוע הכולל כיסוי מלא של הכתפיים והרגליים ללא חצאיות או גופיות.

הסיור יוצא בכל יום מימי השבוע בכל ימות השנה מלבד ימי ראשון.
מומלץ להגיע בלבוש נוח ונעלי הליכה טובות.
אין להכניס מטריות, תיקי גב או חפצי מתכת למוזיאונים.

להזמנת הסיור ברחבי הותיקן ופרטים נוספים:

ניו יורק אטרקציות

כרתים - מדריך כרתים באינטרנט
אתונה -
מדריך אתונה באינטרנט
איטליה - מדריך איטליה באינטרנט
רודוס - האי רודוס ביוון
איוס- אי המסיבות של אירופה
מקדוניה - יעד חם ואטרקטיבי!

המלצות גולשים Pierluigi ברומא

מיון עובדים לאתר זה מבוצע ע"י זמיר גרפולוגיה
ראו גם הקולוסיאום בתל אביב