פיאצה נבונה Piazza Navona

פיאצה נבונה Piazza Navona

למלונות מומלצים ליד פיאצה נאבונה לחצו כאן

זה היום השני שני ברומא. קצת מבולבלת מהגודל. מצאתי חדר לחודשיים בדירה עם שתי איטלקיות, שעה ויותר מהעיר. אט אט, מבעד לחלון יכולתי לראות כמו פלא שנגלה לאיטו, את יופייה הבלתי נתפס של העיר רומא. ככל שהתקדמנו למרכז העיר יותר ויותר נדהמתי. ירדתי בתחנה המרכזית – טרמיני. משם לקחתי קו 40 לרחוב corso vittorio emanuele II למרכז העיר.
לא שהשם אמר לי משהו אבל אחד החברים של מי שנתן לי את החדר, סימן לי כמה איזורים על המפה. זה אחד מהם. בפחד מחשש ללכת לאיבוד, ירדתי מול קיאזה נאובה (chiesa nuova). מכאן אני מתחילה. כנראה. המטרה העיקרית שמוצבת לי היא למצוא עבודה באחת המסעדות ולצאת כמה שיותר מההלם. כאן זאת שוב הזדמנות להסביר – את רומא גיליתי לבד. לא ידעתי עליה, חוץ מהקולוסאו פרט אחד. ידעתי שזאת עיר תיירותית ותו לא. הכל נגלה לי כאילו אני הראשונה שרואה את כל הפלא הזה. התחלתי ללכת בסימטאות. בדיעבד אלו סימטאות שכמעט כולן מובילות לפיאצה נבונה. מסעדה מסעדה נכנסתי לשאול אם מחפשים טבחית. "Cuoca? lavoro?"

אף אחד לא הבין מה אני ממלמלת ומה אני רוצה. הסיכויים ל"כן" היו אפסיים וידעתי את זה. אבל המשכתי. הרגשתי שיכורה מיופי, כאילו אני במקום לא אמיתי. כל סימטה יותר מסקרנת מהשנייה. הריחות של בצק פריך, עגבניות ובזיליקום. מצאתי חלון למסעדה עליו היו רוזמרין טרי, בזיליקום, טימין, מנטוצ'ה, ומרווה. ריח של אדמה מהול בריח בישולים ויין. המשכתי לחפש, לשאול. ראיתי חנויות בוטיק של מעצבים, טראטוריות ופיצאריות, מסעדה אחת עם מטבח סיציליאני, גלידריות, גלידריות, גלידריות, ספרים ואומנות.. אחרי שעה שעתיים של הסתובבות ראיתי מסעדה- טראטוריה מלאה באנשים והחלטתי, באומץ, להיכנס לשאול אם הם מחפשים טבחים. נכנסתי לטראטוריה, שהייתה גדושה בתמונות, אין סוף פרצופים, לפחות ככה אני זוכרת. ספרים ישנים על התורה של המטבח והעולם הקולינארי, מפות משובצות, והרבה יין. בתוך המסעדה ראיתי חלון למטבח. מטבח קטן וארוך עם המון אנשים ורעש מחבטות. המנהל ניגש אלי ואני ממלמלת "טבחית? עבודה?אתה צריך טבחית?" הוא ענה לי באנגלית "את מחפשת עבודה?" אמרתי שאני כאן כמה ימים ואני רוצה למצוא עבודה במטבח. "תגיעי מחר בשעה 09:00 עם מדים וכיסוי ראש. " לא האמנתי. זה חלום שמתגשם. הלכתי ברחובות מוצפת בשמחה ואושר! מחר אני עובדת בטראטוריה איטלקית!

בוקר למחרת קמתי מוקדם (מאוד), אוטובוס לתחנה המרכזית – הטרמיני ומשם קו 40 ל corso vittorio emanuele / chiesa nuova
כבר נראה קצת יותר מוכר. עדיין אין ריחות, ואין רעש מחבתות וכל הסימטאות מתעוררות. כמה יפה פה.. הגעתי למסעדה. דבר אחד אני כבר יודעת על האיטלקים – בוקר זה עונש בשבילם. הם מתעוררים עם האוכל – בצהריים.. התחלתי יחד עם השף, לפתוח את המטבח. הכל כל כך שונה. לאט לאט כל המלצרים מגיעים, הטבחים, ואחרי הכנות על הבוקר, אנחנו פותחים את המטבח. השף ביקש ממני לקחת כמה עלי מרווה להכנה של מנה. הסתובבתי ומאחורי על עדן החלון היה טימין טרי ורוזמרין ובזיליקום, מנטוצ'ה וכמובן – מרווה.

עבדנו לארוחת צהריים וב-15:00 מחליפים משמרת והולכים לנוח. אני גרתי רחוק מידי, כך שבהפסקה לא הלכתי הביתה, אלא יצאתי להמשיך להסתובב. ממשיכה ללכת ברחובות, לגלות עוד מקום, עוד חנות. פתאום הגעתי לרחוב שהולך ומתרחב. נראה כאילו יש משהו בקצה שלו. ככל שאני הולכת אני רואה יותר ויותר אנשים ומתגלה בפניי רקע לבן. אני מתקדמת עד לסוף הרחוב. הייתי בתדהמה מוחלטת – מקום צחור יפייפיה עם פסלים ומזרקות, המון מים והכל בלבן, היית מסונוורת – אני בפיאצה נבונה.

המשכתי להיכנס לתוך הפיאצה. שלוש מזרקות ענקיות עם פסלים בתוך פיאצה ענקית. ישבתי על ספסל מול אחת המזרקות וניסיתי להכיל את כל היופי הזה.  סביב לפיאצה יש מסעדות וגלידריות, מוזיקאים, אמנים, וציירים והמון אנשים! כמה יפה פה. רעש של מים זורמים ושמש. אחרי כל הסמטאות והריחות, זה מאין ניתוק וכניסה למקום חדש. רק לשבת ולהנות מהשלווה שהיופי נותן. פחות מומלץ לאכול בתוך הפיאצה באחת המסעדות, אלא יותר כדאי לבחור טראטוריה ליד באחד הרחובות. אין מבחר מסעדות ביתיות והמון גלידריות שאסור לפספס אותן.

גם היום אחרי תקופה ברומא, אני יכולה לומר שאכן פיאצה נבונה היא אחת הפיאצות היפות ביותר. ועוד דבר, לרומא שני פנים. היא נראית אחרת בערב. ביום היא שמש זוהרת, קורנת, מבושמת בריח לחם טרי, יין ופסטה. בלילה היא עוטה על עצמה אדרת אחרת, רומנטית, רגישה, יפייפיה וכך גם פיאצה נבונה. ביום טהורה וזוהרת ובלילה קסומה ורומנטית שאין לתאר במילים.

כנסו לעמוד מלונות מומלצים ברומא
או עיברו ל booking.com לחיפוש עצמאי והזמנה של מלונות ברומא ללא עמלות הזמנה.


מיכל לוי, שפית במסעדת Percento Enoristorante
Percento Enoristorante
Via sora 48, Roma 00186
39.06.688.09554+
39.320.641.3652+

ראו גם : אתונה | איטליה | נאפולי