לאצ'יו

לאצְיוֹ, באיטלקית: Lazio, הינו מחוז במרכז איטליה בו שוכנת גם רומא. המחוז מייצג את ימי רומא העתיקה והתפתח מהאחוזות של משפחות אצולה רומיות, כמו אורסיני, פארנזה וברבריני. באזור הזה, הסמוך לרומא, נבנו ועדיין נבנים בתי הנופש של העשירים, כולל ביתו של האפיפיור בקסטל גאנדולפו. בלאציו מתגוררים כ-5 מיליון תושבים וחלקם לפחות, עבר בשנים האחרונות מרומא הצפופה לאזורים הכפריים, ללא זיהום אויר וצפיפות.

המחוז גובל במחוזות טוסקנה, מארקה, אברוצו, אומבריה ובים הטירני. בירת האזור היא רומא ושמו של המחוז נגזר משמם של תושביו המקוריים.

כנסו לעמוד מלונות מומלצים ברומא
או עיברו ל booking.com לחיפוש עצמאי והזמנה של מלונות ברומא ללא עמלות הזמנה.
ראו גם השכרת רכב ברומא, עד 40% הנחה :
לחצו כאן להזמנה

 
מי שמבקר ברומא יכול לבלות יום אחד באזור היפה הזה ובחרתי להמליץ על מספר מקומות :
הראשון נקרא גן המפלצות של בורמצו (Bomarzo). יש לנסוע בכביש ,A1 עד Orte ושם לרדת לכוון VITERBO. בגן .פארק המפלצות של בורמצו נוצר על ידי Pirro Ligorio האומן שסיים את הקפלה הסיסטינית לאחר מותו של מיכאלאנג'לו... ביקור בפארק המפלצות ילווה בסדרות של פסלים הנעים בין המיתולוגיה לפנטסיה. בגן 24 יצירות אמנות, צבים, דרקונים, אלים, נימפות ועוד הפתעות כולן מפוסלות בגן מרהיב. הפסלים הענקיים והמרשימים הללו נוצרו במאה ה-15,מתוך אבנים גדולות שנמצאות במקום.
 
המקום השני, מיועד לחובבי העיירות הציוריות - העיירה פרסקטי ושלוש הווילות שלה. ניתן לטייל בפרסקטי שנמצאת 21 ק"מ מדרום מזרח לרומא. העיירה מפורסמת ביין הלבן והאיכותי הקרוי על שמה. במרכז העיר ניצבת וילה אלדוברדיני, שבנייתה החלה במאה ה-16 ונמשכה כמאה שנה. הוילה מוקפת בגן ענק ומרשים שבו פסלים ומזרקות ויש בה תצפית לרומא ולים.עוד שתי וילות מענינות הינן : וילה טוריאוניה בקצה ויה ונטו, יש בה גנים פסלים ומזרקות ווילה מונדרגונה (במונטה קומפטרי), שנבנתה במאה ה-16 ומקושטת במזרקות ותצפית מרשימה לעיר הקדומה טוסקוטו; קסטל גנדולפו

המקום השלישי לחובבי הארמונות, הינו קסטל גנדולפו - נמצא במרחק 25 ק"מ מרומא. לעיר עבר מיתולוגי מעניין, היא נוסדה על ידי אינאס. אינאס היה בנה של האלה ונוס ואחד מגיבורי טרויה, שנמלט מהעיר החרבה לתוניסיה, ובעזרת האלים הגיע לאיטליה ויסד עם בנו את העיר, שנקראה אלבה לונגה. באלבה לונגה נולדו התאומים רמוס ורומולוס - מקימיי העיר רומא. לפני כ 400 שנה רכש האפיפיור את השטח ובנה את הוילה שלו - ארמון מרשים שהאפיפיור הראשון שהתגורר בו היה אורבן השמינ. שם המקום שונה לקסטל גנדולפו על שם משפחת גנדולפו מגנואה שהגיעה למקום. לעיירה רחוב מרשים (מדרחוב) ותצפיות נפלאות המשקיפות על הנוף. בפיאצה ליברטה ניצבת מזרקה יפה של ברניני.

המקום הרביעי - לשוחרי הגנים והגננות, הינו וילה ד'אסטה שהיתה מנזר, עד שהפכה לוילה מפוארת במאה ה-16. המבקרים בה מגיעים בגלל הגנים שלה. בחזית הוילה נמצא אחד מגני המים הגדולים באירופה, ובו למעלה מ-500 מזרקות, שכל אחת מהן היא יצירת אמנות בפני עצמה. הבולטות שבהן הן מזרקת הדרקונים המצופה טחב, שהיא יצירתו של ליגוריו, ומזרקת הזכוכית - יצירתו של ברניני. מעל לטיילת שנקראת 'הטרסה של 100 המזרקות', פועלות מאה מזרקות השופכות את מימיהן לבריכה שפסל של נשר שומר עליה.הגן כולו הוא יצירת מופת של טרסות, מערות, בריכות פסלים ומזרקות שניזונות מאמת מים שנבנתה בעבר מתחת לעיירה. בערב המקום מואר בתאורה צבעונית רכה והחוויה מדהימה. הוילה סמוכה לטיבולי ואפשר להגיע אליה על כביש A24 ולצאת ביציאה לטיבולי, הוילה פתוחה בחודשים מאי-אוגוסט בין השעות תשע לשבע בערב  ובחודשים ספטמבר-אפריל בין תשע ועד שעה לפני השקיעה. 

ראו גם מלונות בפיזה  מלונות במילאנו  מלונות בנאפולי  מלונות בפירנצה  מלונות בוונציה