תחנת רכבת טרמיני רומא

טרמיני, תחנת הרכבת של רומא, טרמיני. נתחיל ונאמר שתחנת הרכבת טרמיני ברומא היא תחנת רכבת בטוחה, אם זה אבטחה של המשטרה, אבטחה של חברה פרטית ושומרים של התחנה עצמה, אם זה מצלמות במעגל סגור, או גלאים. עם זאת לא לשכוח שזו עדיין תחנת מרכזית ומהגדולות באירופה, לכן יהיו טיפוסים מפוקפקים שינסו לבצע מעשים מפוקפקים, היזהרו מאנשים זרים שמנסים לעזור לכם לקנות כרטיסים.

תחנת טרמיני ברומא היא מהתחנה הפעילה והעמוסה ביותר באיטליה ואחת העמוסות ברומא, מהתחנה יוצאים לכל רחבי איטליה ולרוב הערים המרכזיות באירופה.  מדובר על כ 150,000,000 נוסעים בשנה, כ 480,000 ביום, 800 רכבות ביום ו 29 רציפים. כמו כן בתחנת טרמיני ישנם קוים אשר נוסעים ברומא עצמה, אלו קוים A ו B . בנוסף מחוץ לתחנת נמצאת Piazza dei Cinquecento, כיכר חמש המאות אשר משמשת מקום מיקבץ דומיננטי לאוטובוסים. הכירטוס יכול ליהיות אוטומטי כמובן.

הבניה של תחנת טרמיני ברומא הוקמה לראשונה ב 1862, המבנה הושלם ב 1874. ב 1935 החלו להופיע הרכבות החשמליות והצרכים העמוסים של התחנה השתנו, כך שהיו צריכים להרוס ולשפץ, בסגנון פאשיסטי. העבודה הופסקה ב 1943 עקב מפלתה של איטליה הפשיסטית, לאחר המלחמה, נערכה תחרות לתוכנית חדשה של תחנת טרמיני, קירות זכוכית וגג בעיצוב מיוחד. " הדינוזאר " כך נקראה התחנה עקב מבט בפרופיל, ב 1950 נחנכה התחנה, שופצה בשנית ב 2000, ב 2006 מנציחה תחנת טרמיני את יוחנן פאולוס השני. בעבר הייתה התחנה קרובה לרחצאות דיוקלטיאנוס ומשם שמה, טרמיני, Terme-מרחצאות.

תחנת טרמיני מאוד נוחה ומספקת מתקנים לרוב, הגלריה הראשית עונה לצרכים של הציבור עם אלו תיירים, טיילים, או מקומיים, הגלריה מספקת מסעדות, חנויות, קניות. בקומה התחתונה ישנו  ה " טרמיני פורום " אשר מספק עשרות חנויות מכל הסוגים. הארכיטקטורה מאוד מעניינת ומשלב ישן וחדש, שחזור אגף  Mazzonion למשל. תנועת השלטים המכוונים מאוד נוחה ומודרנית.
לא פעם נבחרת התחנה כאתר מארח לקונצרט זה או אחר, או כגלריה תצוגה, תערוכות, מפגשים וכו..

באזור תחנת טרמי ברומא ישנן עשרות בתי קפה, נהדר להתחיל את הבוקר באחד מבתי הקפה. בערב אפשרי לטייל באיזור, אבל בוא נגדיר את זה כך, יש אזורים טובים יותר לטייל בערב ובלילה, מה שכן באזור תחנת טרמיני ישנם המון מלונות טובים ומומלצים בטרמיני שקל להגיע אליהם.

ראו גם חברות השכרת רכב ברומא בתחנת טרמיני.
ראו גם השכרת רכב באיטליה.