חופשה ברומא עם ילדים

חופשה ברומא עם ילדים, רומא היא עיר מדהימה ומעניינת. ממבט ראשון נראה כי לילדים דווקא אין הרבה מה לעשות בה. אבל מה יכול להיות מעניין יותר משרידים עתיקים של אימפריה ששלטה פעם בעולם? בנוסף, לעיר יש הרבה מה להציע בתחום התרבות, האוכל, האומנות וחיי העיר. אחד הדברים שהופכים את רומא לידידותית כל כך לילדים הם הפארקים, הפיאצות ומזרקות הרבים בהם אפשר לעשות הפסקות במהלך היום ולתת לילדים להתרוצץ בזמן שההורים נהנים מכוס קפה.

רוב הכיכרות והרחבות חסומות למכוניות ומלאות בבתי קפה וגלידריות. כשבאים לתכנן טיול עם ילדים ברומא, יש להקדיש זמן ומחשבה לתכנון של כל יום. מומלץ להשאיר זמן פנוי בכל יום להפסקות מנוחה ומשחקים. אפשר לשלב באתרי התיירות הרגילים גם פעילויות מיוחדות לילדים כמו בית ספר לגלדיאטורים או ביקור בבריכת שחייה. חשוב להתאים את קצב הטיול ליכולתם של הילדים ולא לנסות בהכרח להספיק לראות כמה שיותר אתרים בכמות הזמן הנתונה לטיול. לכן, חשוב לתעדף את האתרים שרוצים לראות לפי מה שהכי מעניין.

מומלץ להתחיל עם אתר "כבד" בבוקר, כשכולם רעננים, ולשמור עוד אתר קליל יותר לאחרי הפסקת צהריים. מומלץ להתחיל את הטיול בסיור מקדים של העיר כולה, כדי להתרשם מהגודל ומהאתרים אותם רוצים לראות בהמשך. סיור כזה ניתן לעשות באוטובוס קומותיים העושה סיור בכל אתרי העיר, שאפשר לרדת ולעלות ממנו לאורך כל מסלולו.

למרות יופייה וייחודה של רומא, היא אינה בהכרח מלאה באטרקציות לילדים בכל פינה. הורים התוהים איך להעסיק את ילדיהם צריכים לדעת שהסוד הוא בתכנון נכון של הזמן והמסלול של כל יום. אחד היתרונות ברומא למשפחה המטיילת, הוא ריבוי המסעדות המגישות אוכל שמושך ילדים. הפסקה לפיצה, ספגטי או גלידה יכולה להעניק אנרגיות מחודשות להמשך היום. מזון שילדים אוהבים ניתן למצוא בכל פינה ברומא.

ראו גם מלונות עם פארק מים ביוון

מבחר אתרים, פעילויות ואטרקציות לחופשה ברומא עם ילדים :

הדבר שאולי הכי יעניין ילדים ברומא, הוא ההיסטוריה העתיקה והשרידים שקמים לתחייה בסיור בעיר. ניתן לערוך סיור בפנתיאון (מקדש לאלים הרומיים), גבעת הקפיטולינה, הפורום (המרכז פוליטי של רומא העתיקה) והקולוסאום (זירת הקרבות המפורסמים של הגלדיאטורים, אשר מופיע בסרטים רבים) – כל אלה בסיור של כ 3-4 שעות הליכה (עם הפסקה לגלידה בדרך!) ולשמור על הילדים מרותקים לסיפור.

על מנת לשמור על התעניינותם, מומלץ לקחת סיור מודרך באתרים אלה, כדי שכל אתר ואתר יקבל משמעות. אם אתם מתכננים לקחת עגלה לתינוק, תהיו מוכנים לאפשרות שתאלצו לסחוב אותה לעתים במקומות שפחות נוחים למעבר. אלה מקומות נפלאים לתת לילדים לשחק בשרידים ארכיאולוגיים, להתרוצץ בפארקים שליד ולהנות מהמקום. באתרים אלה אין תורים גדולים ופשר פשוט להיכנס ולצאת ללא הפרעה.

בנוסף, אפשר ללכת לבית ספר לגלדיאטורים. זוהי פעילות של שעתיים בקולוסאום המאורגנת ע"י חברים בארגון ההיסטורי של רומא בה מלמדים את הילדים כיצד להפוך לגלדיאטורים. המדריך מלמד את הילדים והמבוגרים כיצד להשתמש בכלי נשק אותנטיים מרומא העתיקה.

 אתר נוסף שיכול להכניס את הילדים לאווירה ההיסטורית הוא מעלית הזמן, הלוקחת את הצופים למסע ארבע-מימדי דרך 3000 שנות היסטוריה. הסימולטור עם האפקטים המיוחדים לוקח את הילדים לסיור של שעה דרך המבנים והאתרים של רומא כמו שנראתה בימיו של יוליוס קיסר. הסיור מתחיל בחידון על רומא ולאחר מכן נכנסים לאולם קולנוע עם כיסאות של רכבת הרים. הסיור מתחיל בייסוד רומא עם רומולוס ורמוס, ממשיך במרדף ע"י זאבים לתוך מנהרת הזמן ולימיו של יוליוס קיסר וקרבות הגלדיאטורים בקולוסאום. לאחר מכן עוברים לימיו של מיכאלאנג'לו ועבודתו בקאפלה הסיס טינית, ברניני ומזרקות הבארוק והישר אל ההיסטוריה המודרנית של איטליה. האולם ממוזג (דבר חשוב בקיץ ברומא!) וההנחיה מגיעה באנגלית ובשפות נוספות.

הוותיקן, פיאצה נבונה, קמפו ד'פיורי, מזרקת טרבי: סיור מלא בוותיקן אינו מומלץ עם ילדים. בחלק מהאתרים יש תורים ארוכים ולפעמים צריך להזמין כרטיסים מראש. אבל סיור רגלי יכול בהחלט לעניין כל אחד. מומלץ להגיע עם תוכנית מוכנה מראש של האתרים שרוצים לבקר בהם ולהזמין כרטיסים מראש. הותיקן כולל את מוזיאון הוותיקן, הקאפלה הסיסטינית וכנסיית פיטר הקדוש. אם מזמינים סיור מודרך, ניתן להימנע מהתורים הארוכים ולהתאים את תוכן הסיור לרמת העניין של כל אחד.

מומלץ לסיים סיור כזה בחלק ממוקדי המשיכה המרכזיים של רומא, הפיאצה נבונה, הקמפו ד'פיורי ומזרקת טרבי – אלה מקומות מעולים להפסקת צהריים או מנוחה קלה של זריקת מטבעות למזרקה. מזרקת טרבי היא המזרקה המפורסמת ביותר ברומא ומקום אהוב במיוחד על תיירים לזריקת מטבעות.

קסטל סנט אנג'לו: זהו מבצר מימי הביניים ששימש גם כארמון של האפיפיור בתקופת הרנסאנס. במקום זה מתרחש ספרו של דן בראון "מלאכים ושדים" וזהו מקום מעניין לילדים בגיל בית ספר. אפשר להסתכל על תותחים וכלי נשק ישנים, להסתובב במסדרונות חשוכים ומפחידים וגם לעלות למגדל הגבוה ביותר ולצפות בנוף המרהיב.

אם הילדים שלכם סובלים ממנת-יתר של היסטוריה, אפשר לעשות גיחה לגן החיות. גן החיות ממוקם בפארק הוילה בורגזה ויש בו יותר מ-1000 חיות. ניתן להשכיר אופניים חשמליים (אופניים הדורשים מהרוכב לפדל מעט ושאר העבודה נעשית ע"י המנוע החשמלי של האופניים). הפארק הוא מקום יפה ומיוחד, ניתן לבלות בו מספר שעות של רכיבה, מנוחה והתבוננות בצמחים ובחיות, משחקים בגני המשחקים והמתקנים, התרוצצות במדשאות ורכיבה על סוסי פוני או שיט בסירות פדלים. זה מקום נפלא לעשות בו הפסקת צהריים מרעננת. בגן החיות ניתן לקחת חלק בפעילויות מותאמות במיוחד לילדים ואפשר להאכיל חלק מהחיות.

המדרגות הספרדיות ממוקמות בלב ליבו של אזור הקניות הגדול של רומא. בנוסף לחנויות מעצבים כמו פנדי, דולצ'ה וגבאנה ולואי ויטון, אפשר למצוא באזור גם את החנות של יצרנית המכוניות פרארי. מהמדרגות הספרדיות אפשר להתבונן בחיי העיר של רומא, מוזיקאי רחוב, מוכרים בדוכנים, תיירים וזוגות צעירים.

מוזיאון הילדים "אקספלורה" הוא מוזיאון המיוחד לילדים ומלמד על החיים בעיר. למרות שרוב המוצגים הם באיטלקית, רובם אינטראקטיביים ובעלי אפקטים מיוחדים – כך שהם מתאימים לילדים ללא צורך בשימוש עודף בשפה. אחד המוצגים המיוחדים במוזיאון הוא דגם ענק של פה. בנוסף, במוזיאון מוסבר כיצד פועל סניף דואר, בנק או מרכז מחזור, מנוע, תחזית מזג האוויר ועוד.

תיאטרון הבובות "תאטרו די פולסינלה" מציג בימי השבוע מ-4 אחר הצהריים ועד 7 בערב, ובסופי השבוע מ 10:30 בבוקר ועד 1 בצהריים. התאטרון נמצא בגבעת ה Gianicolo במקום המציע תצפית על העיר.

ברומא יש גם פארק מים גדול שנקרא הידרומניה ובו בריכת גלים ענקית ואת המגלשה המהירה באיטליה. יש גם פארק מים נוסף כ-15 דקות נסיעה מזרחית מהעיר שנקרא אקוופיפר הפתוח בימי הקיץ. במקום ברכות מים, מגלשות ופעילויות מים נוספות. 

חובבי הכדורגל יכולים להנות ממשחק כדורגל באחד מהאצטדיונים המקומיים "פלמיניו" או "אולימפיק". ברומא אפשר גם ללכת ללונה פארק. הכניסה לפארק היא בחינם, אבל כל אחת מהפעילויות השונות עולה סכום מסויים של כסף. הלונה פארק נפתח כל יום אחרי הצהריים והוא פתוח עד הלילה. המאוחר. בימי ראשון הוא פתוח גם בבוקר.

חופשה ברומא עם ילדים יכולה ליהיות חופשה נהדרת, הן להורים והן לילדים, שימו לב לנקודות המוזכרות במאמר ומובטח לכם טיול עם ילדים משגע ברומא.

תהנו.

זקוקים להמלצה למלון עם פעילויות לילדים ברומא, השאירו לנו פנייה ונשוב אליכם עם המלצות!