חינם ברומא

אירועים, אטרקציות ואתרים בחינם ברומא. רומא היא עיר של אופנה וזוהר יוקרתיים, אבל ההיסטוריה והתרבות העשירות בעיר מציעות מגוון אטרקציות ופעילויות בחינם, כך שלא כל טיול בעיר חייב להיות יקר יותר מהמתוכנן.

הפנתיאון – הפנתיאון נבנה בשנת 27 לפנה"ס כמקדש לאלים הרומאים. בשנת 609 לספירה, הוא הומר לכנסייה נוצרית. הדבר הבולט ביותר במבנה הוא האוקולוס, הפתח בחלק העליון של הכיפה, המאפשר כניסה של אור יום לתוך המבנה. כמה אומנים מפורסמים קבורים כאן, ביניהם רפאל. טקס המיסה מתקיים במקום בימי שבת ב 17:00 ובימי ראשון ב 10:30.
Piazza della Rotonda

הארקו די קונסטנטינו Arco di Constantino – זוהי הקשת הגדולה ביותר ברומא, והיא נמצאת ליד הקולוסאום. היא מתרוממת לגובה של כ-20 מטר ונבנתה בשנת 315 לספירה לזכר נצחונו של הקיסר קונסטנטינוס על מקסנטיוס, אירוע שהתחיל את היותה של הנצרות הדת של האימפריה הרומית.
Via Di San Gregorio

הויטוריאנו – זהו מבנה אבן מונומנטלי בפיאצה ונציה ליד גבעת הקפיטול. במבנה פסל אשר נבנה בתחילת המאה ה-20 לזכרו של ויקטור עמנואל השני, המלך הראשון של ממלכת איטליה המאוחדת. הפסל מגלם את דמותו של המלך רכוב על סוס ומלווה בדמות הניצחון. בתוך המבנה הזה נמצא קבר החייל האלמוני, ובמקום בוערת אש באופן קבוע.

לה בוקה דלה וריטה (פי האמת) Bocca della Verita – זהו פסל גרוטסקי של פנים ליד כנסיית סנטה מריה. האגדה מספרת שמי שמכניס את ידו לפה של הפסל ומשקר, הפסל יאכל את ידו.
via della greca

המדרגות הספרדיות The Spanish Steps – זהו גרם המדרגות הארוך והרחב ביותר באירופה. הוא מוביל מהפיאצה די ספאניה לכנסיית טריניטה דיי מונטי. זהו אזור שוקק חיים, אהוב על סטודנטים ואומנים, תיירים וקונים. בתחתית המדרגות בפיאצה די ספאניה ישנה מיזרקה מרשימה ומעניינת מאוד.

כנסיית פטרוס הקדוש והקאפלה הסיסטינית – המבנה הקאתולי הגדול בעולם. הכניסה לקומה הראשית היא בחינם. ניתן להתרשם מבפנים ומבחוץ מהארכיטקטורה הייחודית של המבנה והעיטורים המקשטים את הכנסייה. בין הדברים שלא כדאי לפספס – כיפת הברונזה בגובה 30 מטר מעל המזבח, הפיאטה, אחד הפסלים המפורסמים ביותר של מיכאלאנג'לו ופסלו של פטרוס הקדוש.
Vatican City

כנסיית סן קלמנטה Baslilica di San Clemente– מבנה המכיל בתוכו שלוש כנסיות. בקומה התחתונה ביותר נמצא אתר תפילה עתיק. מעליו, כנסייה עתיקה מהמאה הרביעית לספירה, ומבנה מהמאה ה-12 המכיל פסיפסים מרהיבים.
Via di San Giovanni

מוזיאוני הוותיקן – ביום ראשון האחרון בכל חודש ניתן להיכנס למוזיאוני הוותיקן ללא תשלום בין השעות 8:30 ו – 14:00.

המוזיאון ההיסטורי לתולדות שחרור רומא – מוזיאון היסטורי העוסק בתולדות העיר במלחמת העולם השנייה. מבנה המוזיאון שימש בעבר כבית הפיקוד של ה SS ובמקום היה גם בית כלא שבו רבים מחברי המחתרת הרומאית הוחזקו ועונו.

המוזיאון הנומיסמטי של האוצר האיטלקי – מוזיאון הכסף ובו יותר מ 20,000 מטבעות בתצוגה ותערוכה על ייצור כסף בעבר ובהווה.

פארק ג'יאנוקולו – ממוקם בגבעת הג'אניקולום, ניתן להנות מנוף פאנורמי על העיר ומפעילויות שונות. בפארק מתקיימים בכל יום מופעים של תיאטרון בובות, כמיטב המסורת האירופית.

גני הוילה בורג'ז – פארק גדול ויפה במיוחד. זהו מקום מצויין להפסקת צהריים או פיקניק באמצע היום. במקום מגרשי משחקים ואפשר להאכיל את הציפורים בפארק.

פיאצה די ספאניה – אחת הכיכרות הידועות ביותר ברומא. בכיכר אפשר למצוא גם את מזרקת הפונטנה דלה ברקצ'יה (מזרקת הסירה), שעוצבה ע"י פיטרו ברניני ובנו ג'יאן לורנצו ברניני. מסביב לכיכר ניתן למצוא כמה מהחנויות הטובות ביותר רומא.

מזרקת פונטנה די טרבי – המזרקה המפורסמת ביותר באיטליה. בנייתה של המזרקה העצומה הזו הסתיימה בשנת 1762 והיא דוגמא מצויינת לתקופת הבארוק בעיר עם שילוב של פסלים, טבע וארכיטקטורה.

פיאצה נבונה – שימשה בעבר כמרכז אירועי הספורט בעיר כמו מירוצי סוסים. מאוחר יותר הפכה הכיכר לביתו של שוק גדול. השוק שינה את מיקומו מאז אבל הכיכר מהווה עדיין מיקום מרכזי למופעי רחוב, מצעדים וכו'. בכיכר אפשר למצוא את מזרקת ארבעת הנהרות, מזרקת הפונטאנה די נטונו ומזרקת פונטאנה דל מורו.

כיכר קמפו דה פיורי – בכיכר אפשר לבקר בשוקי פרחים וירקות ובערב פתוחים בה ברים ומסעדות אופנתיים.

אירועי "לילה לבן" – רומא משתתפת באירועי לילה לבן ביחד עם ערים נוספות בעולם. בחודש ספטמבר נבחר יום שבו המוזיאונים ברומא נשארים פתוחים כל הלילה והכניסה אליהם היא בחינם. ברחובות מתקיימים מופעי רחוב ותערוכות אומנות ומתקיים מופע זיקוקי דינור.

קונצרטים ומקהלות – ברחבי העיר מתקיימים קונצרטים ומופעים של מקהלות בחינם בתאריכים שונים. במיוחד בתקופת החגים וחג המולד ניתן בקלות למצוא מקהלות שרות בכיכרות ובפארקים. ניתן למצוא גם מופעים של מקהלות בכנסיות השונות.

הפירמידה – זוהי הפירמידה היחידה ברומא והיא נבנתה בשנת 12 לפנה"ס כקברו של גאיוס ססטיוס.

רובע הטראסטברה – רובע ימי ביניימי יפה שנעים להסתובב בו ולדמיין כיצד רומא נראתה בעבר.

ראו גם : תחבורה ציבורית ברומא