המדרגות הספרדיות ברומא

המדרגות הספרדיות ברומא הן מהנקודות, מהאטרקציות החשובות ברומא. 138 מדרגות אשר נבנו ב  1723-1725, המדרגות נחשבות לגרם המדרגות הרחב ביותר באירופה. מומלץ להגיע למדרגות באביב, בסביבות מאי כאשר פרחים מציפים את המדרגות.

המדרגות מקשרות את פיאצה די ספאניה, היכן ששכנה השגרירות הספרדית למרגלות המדרגות, לבין כיכר טריניטי די מונטי, על שם הכנסייה  Trinita dei Monti במעלה המדרגות, אשר נבנתה ע"י לואי ה 8 בשנת 1502 והסתיימה להבנות רק ב 1585 ע"י האפיפיור סיקסטוס החמישי. הכנסיה מאופיינת בשני צריחים וביצירות אומנות, אחת מהן של דניאל דה וולטרה, תלמידו של מיכלאנג'לו. הנקודה של הכנסיה היא נקודת תצפית נהדרת של העיר.

הרעיון הראשוני למדרגות ניה שלהאפיפיור גרגורי ה 8, זה בשלהי המאה ה 16, לאחר דורות של סיעור מוחות על איך שיראו המדרגות ותחרות מעצבים שהחלה ב 1717, הוטלה המלאכה על האדריכל  Francesco de Sancits, די אנונימי לאותה תקופה. חלק מהרעיונות הקודמים לאיך יראו המדרגות, נמצאים בגלריה הלאומית של רומא. המדרגות החלו להבנות כאמור ב 1723 ושנתיים מאחור יותר הושלמה העבודה. כמובן שהרעיון של המדרגות הספרדיות היה לקשר בין הכנסיה הצרפתית לשגרירות הספרדית ולא רק על יד מידרון.

בתחתית המדרגות כאומר שוכנת כיכר ספניה, Piazza di Spana, בכיכר אחת המזרקות האלגנטיות של רומא אשר הוזמנה ע"י האפיפיור אורבנוס ה 8 ועוצבה ע"י ג'יאן לורנזו ברניני, המזרקה מעוצבת כל שבתוכה סירה מוצפת במיפ, הרעיון נבע מההצפה של נהר טיבר ב 1598.

המדרגות הספרדיות הן מקום מפגש ידוע, הן בשל היופי, הסביבה וההיסטוריה, במשך השנים התגוררו סביב המדרגות אמנים רבים, משוררים, ציירים וכן.. לרבות המשורר John Keats. קצה העליון של המדרגות היא נקודת תצפית נאה על רומא. מכיוון שהמדרגות פופלאריות, בדרך כלל הן הומות בתיירים, מומלץ להגיע כאמור בחודשי האביב ו.. אסור לאכול על המדרגות.

מלונות מומלצים ברומא

Piazza di Spgana
ראו מפה :

הצג מפה גדולה יותר

 ראו עמוד הקפלה הסיסטינית.